Lego
Lego  

Danimarka merkezli LEGO 1949'dan beri üretilen, üzerilerindeki girinti ve çıkıntılar sayesinde birbirine kolayca kenetlenebilen, çeşitli renklerdeki yapı parçalarından oluşan bir oyuncak çeşididir. İlk başta oyma tahtadan yapılmış kaba prizmalardan oluşan LEGO parçaları, zamanla kaliteli plastikten yapılmaya başlandı. Günümüzde üretilen LEGO parçaları birbiriyle uyumludur.

 

 

Legolarla Neler Oynanır?

Lego Markası

Lego , Danimarka merkezli üretimi yapılan, birçok ülkede çocuklar ve ebeveynlerin severek oynadığı oyunlardan biridir. Birbirinden farklı renk ve şekilde birden çok parçayı bir araya getirerek ortaya bir tasarım çıkarma amaçlanan oyun keyifli vakit geçirirken hayal gücünün sınırlarını zorlamak isteyenler için en iyi seçeneklerden. Çocuklarınızın eşleştirme, el göz koordinasyonu, odaklanma, motor becerilerini geliştirme ve yaratıcılığı arttırma gibi birçok özelliğine olumlu yansıyacak Lego oyuncak çeşitleri en uygun fiyatlar ile Mucit Panda’ da bulunur. Her yaşta ve ilgi alanına sahip çocuğa uyabilecek Lego çeşitlerine göz atmak için sitemizi incelemeyi unutmayın. Legolar, her yaş grubundan insanın keyifli zaman geçirmek için tercih edebileceği ve hayal gücünüzün sınırlarını zorlayan oyun çeşitlerdendir. Lego setlerinin içinden çıkan modelleri tamamlayarak ortaya çıkarmış olduğunuzun tasarımınızla oynayabilirsiniz. Harry Potter, Frozen Olaf, Ninjago, yarış arabaları, itfaiye arabası gibi birçok çeşitte legoyu bulabileceğiniz Mucit Panda web sitemizden alacağınız Legolar ile vakit geçirmek çok eğlenceli olacak. Birbirlerine kolayca kenetlenebilen ve birçok renkte parçaların yer aldığı lego setleri ile gün boyu uğraşarak evde olduğunuz günlerde vaktinizi geçirebilirsiniz.

 

Lego Oyuncak Çeşitleri Nelerdir?

Dünyanın her yerinde en çok satılan ve herkesin keyif ile oynadığı birçok lego oyuncak çeşidi Mucit Panda’ da yer alır. Lego Harry Potter, Lego Ninjago, Lego Speed Champions Ferrari, Lego İtfaiye Arabası, Lego Star Wars , Lego Duplo setlerinin yanı sıra Starlight bileklikler, Monster bileklikler, Deniz Kızı bileklikler kategorimizde sizlere sunulmaktadır. Lego City Yüksek Hızlı Yolcu Treni seti de kategorimizde öne çıkan Lego oyuncak çeşitleri arasında yer almaktadır. Geniş ürün çeşitliliğine sahip kategorimizden tercih edeceğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilir ve Mucit Panda’ nın indirimli fiyatları ile sahip olma fırsatını yakalayabilirsiniz.
 

Lego Oyunu Hangi Ülkeye Aittir?

Lego , genel merkezi Danimarka’ nın Billund şehrinde bulunan bir şirkettir. İlk üretildiği yıllarda tahtadan elde edilmiş prizmalardan oluşan Lego yıllar içinde plastikten üretilmeye başlanmıştır. 1932 yılında Danimarkalı Ole Kirk Christiansen tarafından kurulan şirket ilerleyen yıllarda dünyanın dört bir yanına ulaşmaya başlamıştır. Günümüzde herkesin severek oynadığı ve en çok satılan oyunlardan biri olan Lego, her yaşta insana uyabilecek tasarımlar üretmektedir. İyi oyna anlamına gelen ‘’ leg godt’’ kelimelerinin birleşimidir. Lego, bugünlerde de üretimine bir aile şirketi olarak devam etmektedir.
 

En Büyük Lego Seti Hangisi?

Lego tarihinin en büyük ve pahalı seti Millenium Falcon’ dur. 7541 parçadan oluşan set Lego’ nun bugüne dek tasarladığı en büyük ve en detaylı settir. Göz alıcı detaylara ve ilgi çekici görünüme sahip Millenium Falcon, içerisinde 10 adet mini figür de bulundurmaktadır. Siz de en büyük lego setlerini detaylıca incelemek için Mucit Panda’ yı ziyaret etmeyi unutmayın.