Eğitici Oyuncaklar25%
Hızlı Gönderi
69,90 TL 52,43 TL
16%
Hızlı Gönderi
Ücretsiz

Hayal Gücünü Geliştiren Hikayeler

Yorum Yıldızları(3)
599,99 TL 499,99 TL
10%
Hızlı Gönderi

Sepette %10 İndirimli

Yorum Yıldızları(12)
129,99 TL 116,99 TL
10%
Ücretsiz
429,90 TL 386,91 TL
15%
219,99 TL 186,99 TL
10%
Ücretsiz
999,90 TL 899,91 TL
25%
Hızlı Gönderi
119,90 TL 89,93 TL
Ücretsiz

Sepette %10 İndirimli

1.579,90 TL
15%
Hızlı Gönderi
Ücretsiz
499,99 TL 424,99 TL
Ücretsiz

Sepette %10 İndirimli

1.179,90 TL
25%
Hızlı Gönderi
139,90 TL 104,93 TL
10%
Ücretsiz
799,90 TL 719,91 TL
15%
129,99 TL 110,49 TL
25%
Hızlı Gönderi
179,90 TL 134,92 TL
Ücretsiz

Sepette %10 İndirimli

2.579,90 TL
Ücretsiz

Sepette %10 İndirimli

1.579,90 TL
15%
129,99 TL 110,49 TL
10%
Ücretsiz
429,90 TL 386,91 TL
10%
Ücretsiz
549,90 TL 494,91 TL
10%
Ücretsiz
999,90 TL 899,91 TLEğitici oyuncakların çocuk gelişimini etkileyici birçok faydası bulunmaktadır. Mucit Panda olarak eğitici oyuncaklar kategorimizde çocuğunuzun oynarken öğrenmesini kolaylaştıracak ve yaratıcı yönlerini geliştirecek türde oyuncakların olmasına özen gösteriyoruz. Bu kategoride alanında uzman kişilerce hazırlanmış birçok ödüllü markanın seçkin oyuncaklarına yer veriyoruz. Çocukların gelişim süreçleri içerisinde zihinsel, bedensel ve psiko-sosyal gelişimlerini etkileyen, hayal güçlerini geliştiren, araştırma ve farklı fikirler sunma yaratıcılık becerilerini açığa çıkaran her türlü oyun ve oyuncağı bu kategoride bulmanız mümkün. Farklı oyun grupları çocuğun birçok farklı alanda gelişimine destek sağladığı için oyunları seçerken hangi yönünüzü geliştirmek, iyileştirmek istediğinizi dikkate alarak seçim yapmanızı öneririz. Bu farklı oyuncaklar aynı zamanda çocuğunuzun kendisini ve yaşadığı dünyayı da tanımasını sağlayacaktır.

Eğitici Oyuncak ve Zeka Oyuncakları Nelerdir?

İlk 6 ayda temel ihtiyaçlara sahip olan bebeğiniz, bu dönemden sonra etkin bir öğrenme sürecine girmektedir. Kavramları anlamlandırmaya başlarken dünyayla tanışan ve bilişsel beceriler elde eden çocukları eğitici oyuncak çeşitleriyle desteklemekse oldukça önemlidir. Eğitici bebek oyuncakları ve zeka geliştirici oyuncaklar sektörün önde gelen markaları tarafından oluşturulurken aynı zamanda alanında uzman kişilerce de geliştirilmektedir. Böylece sadece eğlence ya da vakit geçirmek için kullanılan oyuncaklar bir kenara, çocukları her açıdan destekleyen çocuk eğitici oyuncaklar oyuncak kutularına!
 

Yaratıcı Oyuncaklar Kaç Yaş için Uygun?

Çocukların kendi kararlarıyla çeşitli tasarımları ortaya çıkarmasını yaratıcı ve eğitici çocuk oyuncakları sağlamaktadır. Bu sayede estetik anlayışları, görsel algı becerileri ve hayal gücü sınırları geliştirilmektedir. Ancak yaratıcı oyuncaklar genelde çizme, boyama, sıralama, giydirme ya da yapıştırma gibi eylemleri gerektireceğinden çocuğunuz için eğitici oyuncaklar ve yaratıcı çocuk oyuncakları tercih etmeden önce ince motor becerilerinin geliştiğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun için en uygun dönemler 2-3 yaş olarak kabul edilebilir. Bu dönemde basit düzeneklere ve kullanımlara sahip yaratıcı oyuncaklar, ilerleyen yaşlarla daha karmaşık olabilmektedir.
 

Hangi Zeka Geliştirici Oyuncaklar ve Eğitici Bebek Oyuncakları Tercih Edilmeli?

Çocuğunuzun gelişimini desteklemek ve hayatı boyunca kullanacağı bilişsel becerilerine küçük yaşta iyi bir temel atmak için bebek eğitici oyuncak çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Ancak bu kategoride yaratıcı oyuncaklar, zeka oyuncakları ve daha pek çok farklı konseptli seçki bulunabilmektedir. Bu geniş çeşitlilik yelpazesi içerisinde uygun bir karar vermek de her zaman kolay olamayabilir. Bu yüzden çocuğunuzun yaşını, becerilerini ve ilgi alanlarını iyi bir şekilde gözlemlemelisiniz. Bir diğer seçenek olarak Mucit panda tarafından hazırlanmış en iyi eğitici oyuncaklar ve zeka geliştirici oyuncaklar listesinden de faydalanabilirsiniz!
  • • Bu Senin Seçimin Oyunu
  • • Melissa and Doug Ahşap Diz Yerleştir
  • • Todizoo Kuyruğum Nerede?
  • • Melissa and Doug Ahşap Tırtıl - Dişli Çevirmece
  • • Rossie Mıknatıslı Ahşap Büyük Harfler
  • • Classic World Ahşap Denge Oyunu
  • • Fisher Price Renkli Bloklar
  • • Melissa and Doug Ahşap Temel Beceri Geliştirme Tahtası
 

Yaratıcı Çocuk Oyuncakları Ne Zaman Alınmaya Başlanmalı?

Çocuk eğitici oyuncaklar kategorisinin önemli seçkilerinden yaratıcı çocuk oyuncakları , çocukların ilgi ve becerilerine hitap ettiği sürece 2-3 yaş itibariyle alınmaya başlanabilmektedir. Bu yaşlarda boyalarla, kumaşlarla, boncuklarla ya da tasarıma dair çeşitli yaratıcı oyuncaklar ile tanışan çocuklar, ileriki yaşlarında da üretken bir birey olmaya yatkın olmaktadır. Aynı zamanda çocuklar için zeka oyuncakları ve yaratıcı oyuncaklar yardımıyla duygularını daha iyi ifade edebilmektedir.
 

Bebekler için Eğitici Oyuncaklar Nelerdir?

Bebekler için eğitici oyuncaklar tercihinin başında renkli bloklardan oluşan setler gelmektedir. Blok setler yardımıyla şekil eşleştirme, farklı olanı ayırma, bul tak gibi yönergeler gerçekleştirilebilmektedir. Diğer yandan büyük parçalardan oluşan zeka bulmacası çeşitleri de uzmanlar tarafından önerilen bebekler için eğitici oyuncaklar çeşitlerindendir. Bebeğiniz renkli halka ya da geometrik formları eğitici oyuncak materyallerinden geçirmeye çalışırken motor becerilerini geliştirecek ve doğru olan şekli bulurken muhakeme yeteneğini arttıracaktır.
 
Eğitici Bebek Oyuncakları Ne Kadar?
Mucit Panda koleksiyonları arasında yer alan eğitici bebek oyuncakları ve yaratıcı çocuk oyuncakları her yaş grubuna ait çocuklar için şekillenirken aynı zamanda oldukça uygun fiyatlarla da sunulmaktadır. Kaçırılmayacak indirimlere tabi tutulan zeka geliştirici oyuncaklar da ebeveynlerin güvenini kazanırken çocukların ilgisini büyük oranda toplayabilmektedir. Her bütçeye uygun bebek eğitici oyuncak çeşitlerine sahip olmak için hemen şimdi koleksiyonları keşfetmeye başlayın!