Çocuklarımızı geleceğe hazırlarken, Dünyamızın geleceğini düşünmek zorundayız.

Biz de Birleşmiş Millet'lerin 17 maddelik Sürdürülebilir Kalkınma amaçlarımıza uymak üzere eylem planı oluşturduk.

DAHA İYİ BİR DÜNYA BİRLİKTE MÜMKÜN

MADDE 4: NİTELİKLİ EĞİTİM

Nitelikli eğitimi desteklemek için sadece bu amacı destekleyici oyun ve oyuncakları seçiyor ve sitemizde bulunduruyoruz.

Sosyal sorumluluk projelerimizin yanı sıra Zoo Keeper oyunumuz ile Türk Eğitim Derneği'nin burs fonuna katkıda bulunuyoruz.


MADDE 8: İNSANA YAKIŞIR İŞ VE EKONOMİK BÜYÜME

Yeni iş imkanlar ve istihdam oluşumuna doğrudan ve dolaylı olarak destek veriyoruz.

Playever markamız ile ülkemizde nitelikli oyun tasarımı ve oyun üretimini sağlıyoruz.


MADDE 9: SANAYİ, YENİLİKÇİLİK VE ALTYAPI

BM'ye göre altyapı yatırımı ve yenilik, ekonomik büyüme ve kalkınmanın kritik itici güçleridir.

Biz de teknolojik alt yapımızı geliştirmek icin sürekli yatırım yapıyor ve bu konunun uzmanlarından sürekli olarak destek alıyoruz.


MADDE 12: SORUMLU ÜRETİM VE TÜKETİM

Ekonomik büyüme ve sürdürülebilir kalkınmayı başarmak için mallar ve kaynakları üretme ve tüketme biçimlerimizi değiştirmek suretiyle ekolojik ayak izimizi derhal azaltmamız gerekiyor. Biz de bu amacla bazı eylemler aldık ve uyguluyoruz.

FSC SERTİFİKALI KOLİLER KULLANIYORUZ
FSC (Orman Yönetim Konseyi) uluslararasi bir kuruluştur. FSC sertifikası, kağıtların bağımsız şekilde sürdürülebilir ve çevre dost olarak değerlendirildiğini ve belirlendiğini gösteren bir göstergedir.

KOLİLERİMİZİ KAĞIT BANT İLE YAPIŞTIRIYORUZ
Plastik kullanımını minimum seviyede tutabilmek icin çevre dost kağıt bant kullanıyoruz.

KAĞIT MALZEME İLE AMBALAJLIYORUZ
Ürünlerimizi sizlere ulaştırırken plastik ambalajlar yerine, özel olarak işlenmiş kağıt ile paketliyoruz. Bu kağıtların özel yapısı sayesinde hem ürünler hasar görmeden sizlere ulaşıyor hem de çevremizi korumuş oluyoruz.


MADDE 13: İKLİM EYLEMİ

Karbon ayak izimizi azaltmak için Playever markamız altında ürettiğimiz tüm ürünlerde çevreci malzemeler kullanmaya özen gösteriyoruz. Yerli üretim ile üreticilerimizi desteklerken, ürünlerin taşınması sırasında oluşacak karbondioksit emülsiyonunu minimum indiriyoruz.

Sitemizde satışta bulunan tüm ürünlerde güvenli üretimin bir göstergesi olan CE sertifikası arıyor ve sadece bu ürünlerin satışını yapıyoruz.

Playever markamızda sadece güvenli boyalar kullanıyor, bunu ispatlamak icin EN71 testlerinden geçtikten sonra sizlere sunuyoruz.