HTML İçerik

Akıl Ve Zeka Oyunları


Ürün Listesi

25%
Hızlı Gönderi
Ücretsiz

Blok Arkadaşlar

Yorum Yıldızları(52)
199,90 TL 149,90 TL
44%
Hızlı Gönderi
Ücretsiz

Koordinasyon ve Denge

Yorum Yıldızları(34)
189,90 TL 104,90 TL
26%
Hızlı Gönderi
Ücretsiz

Görsel Algı & Hafıza

Yorum Yıldızları(40)
149,90 TL 109,90 TL
15%
Hızlı Gönderi
Ücretsiz

Toplama ve Çıkarma

Yorum Yıldızları(69)
149,90 TL 127,41 TL
26%
Hızlı Gönderi
Ücretsiz

Genel Kültür & Hafıza

Yorum Yıldızları(46)
149,90 TL 109,90 TL
10%
Hızlı Gönderi
Ücretsiz

Trafikten Kaçış

Yorum Yıldızları(37)
214,90 TL 193,41 TL
10%
Hızlı Gönderi
Ücretsiz

Tombaladan Fazlası

Yorum Yıldızları(31)
234,90 TL 211,41 TL
12%
Hızlı Gönderi

Dikkat & Görsel AlgıSepette %10 İndirimli

Yorum Yıldızları(23)
79,90 TL 69,90 TL
16%
Hızlı Gönderi

Hayal Gücü Dile Gelse!

Yorum Yıldızları(20)
89,90 TL 74,90 TL
26%
Hızlı Gönderi
Ücretsiz

Genel Kültür & Hafıza

Yorum Yıldızları(7)
149,90 TL 109,90 TL
27%
Hızlı Gönderi
Ücretsiz

BİLSEM Sınavına Hazırlık

Yorum Yıldızları(6)
179,90 TL 129,90 TL
29%
Hızlı Gönderi
Ücretsiz

Yorum Yıldızları(9)
169,90 TL 119,90 TL

Zeka Oyunları Çeşitleri Nelerdir?

Zeka oyunları çeşitleri yaş grubuna göre ayrılmıştır. Çocukların gelişimine uygun olarak hazırlanmış akıl oyunları ve zeka oyunları aile ile ya da arkadaşlarla beraber keyifli zaman geçirmek için idealdir. Denge, hafıza, analitik düşünme, matematik, geometri ve dikkat isteyen oyunlar sayesinde çocuğunuzun pratik düşünme becerisini geliştirebilirsiniz.
 

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi Ne İşe Yarar?

Akıl oyunları ve zeka oyunları eğitimi çocukların bilişsel gelişimini destekler. Mantıklı düşünme, olayları daha geniş şekilde ele alma, hesap yapma ve sosyal becerilerin gelişmesine yardımcı olur. Yaşa göre oyuncak seçimi yaparken eğitici oyuncaklar olarak bu gruptan oyuncakları da tercih edebilirsiniz. Çocukların gelişimini olumlu desteklerken mizah yeteneği, stres yönetimi, okul derslerine destek ve yaşa göre uygun gelişim imkanlarının oluşmasına da destek olur. Ailece keyifli zaman geçirmek, çocuğunuzun arkadaşlarıyla sosyalleşmesi için bu oyuncakları tercih edebilirsiniz.
 

Zeka ve Mantık Oyunlarının Zihinsel Gelişime Katkıları Nelerdir?

Zeka ve mantık oyunları aynı zamanda akıl oyunları olarak da anılmaktadır. Zihinsel gelişimi desteklediği bilinen bu oyunlar çocukların hayal gücünün gelişmesine yardımcı olur. Farklı oyunlarda farklı becerileri destekleyen seçenekler ile çocuğunuzun çok yönlü gelişimine yardımcı olabilirsiniz. Foxmind Equilibrio, Blue Orange Cubeez, Playever Zoo Keeper, Orchard Otobüs Durağı, BrainBox Türkiye, Captain Macaque Cortex Fırtınası, Ravensburger Figurix ve daha nice farklı oyun ile çocuğunuzun çok yönlü olarak yetişmesini destekleyebilirsiniz. Fark bulma, eşleştirme, analitik düşünme, denge ve mantık içeren oyunlar ile çocukların yaşlarına göre pozitif yönlü gelişimine yardımcı olabilirsiniz. Yaşa göre oyuncak seçimi yaparken zeka, mantık ve düşünme açısından da geliştiren bu oyuncaklar ile çocuğunuzu destekleyebilirsiniz.
 

Akıl Oyunları Kaça Ayrılır?

Akıl oyunları birçok farklı şekilde değerlendirilebilir. Çocukların yaşına göre düzenlenen seçenekler sayesinde yaşa göre oyuncak seçimi fırsatını bu kategoride de değerlendirebilirsiniz. Mindo Köpekçik mantık oyunu, Thinkfun Trafik Beyin Jimnastiği, Mindware Q-Bitz Görsel hız, Mindware Look Look Görsel çeviklik gibi farklı oyuncaklarda farklı gelişimleri gözlemleyebilirsiniz. Şekiller, sayılar, hesaplamalar, matematik, dikkat, hafıza, denge, strateji ve eğlence içeren eğitici zeka oyuncakları ile çocuğunuz için öğretici ve eğlenceli bir oyun deneyimi sunabilirsiniz.
 

Okul Öncesi Akıl ve Zeka Oyunları Nelerdir?

Okul öncesi döneme uygun zeka oyunları çeşitleri sitemizde sizleri bekliyor. Okul öncesi dönemde çocuğunuzun ilgisini çekecek ve keyif alacağı oyuncakları uygun fiyat seçenekleri ile sitemizden sipariş edebilirsiniz. Melissa and Doug serisi eğlenceli oyuncaklar, Smart Gmes Deducktion, ThinkFun Zingo!, Haba Karuba Junior Karuba Adasında Hazine Avı, Mindware Block Buddies, Foxmind Equilibrio gibi değişen oyuncaklar çocuğunuzun gelişim düzeyine uygun olarak hazırlanır. Düşünme, koordinasyon, iş birliği, fark bulma ve denge gibi çeşitli becerilerin gelişmesini destekler. İnce motor becerisi, objeleri tanıma ve ayırt etme gibi becerileri pekiştirir.