Oyun Halısı, Matı ve Aktivite Merkezleri


Bebek Oyun Halısı Kaç Aylıkken Alınır?

Oyun halısı ya da oyun matlarında yaş sınırlaması yoktur. 0+ yaş ve üzeri kullanımı için uygun olan oyun halılarında bebekler için bebek oyun halısı çeşitleri, çocuklar için de çocuk oyun halıları tercih edilebilir. Üzerinde şekiller, hayvanlar, bitkiler, meyveler veya eşyaların bulunduğu oyun halı veya oyun matları hem çocuklarınız için özel bir alan olup hem de eğitici ve öğretici olduğundan oldukça faydalı ve gelişime katkı sağlayan ürünlerdir. Bu alanlar aynı zamanda birer aktivite merkezleridir.
 

Çocuk Oyun Halısında En İyi Marka Hangisi?

Birçok kişinin tercih ettiği, menun kaldığı ve favori ürünler listelerine eklediği çocuk oyun halısı, bebek oyun halısı , oyun matı ve oyun minderlerinde en iyi markalar Fisher Price ve Unigo Comflor Pingko’ dur. Fisher Prace ve Unigo Comflor Pingko ürünleri kullanışlı ve konforlu ürünler olmalarının yanı sıra eğitici ve öğretici ürünler olduğundan çocukların gelişimine büyük katkı sağlarlar. Bu markaların hem hijyenik hem de anti-alerjik ve anti-bakteriyel ürünler sunuyor olmaları da tercih edilmelerinde önemli bir rol oynamaktadır.
 

Bebek Oyun Halısı Nasıl Olmalı?

Bebek oyun halısı / Bebek oyun matı bebeklerin sağlığı ve gelişimi için antibakteriyel yüzeye sahip olmalıdır. Henüz yürüyemeyen ve ulaşmak istedikleri yerlere emekleyerek giden bebekler için tahriş etmeyen, can yakmayan oyun halısı / oyun matı zeminleri tercih edilmeli bu özelliklere sahip olan oyun matları satın alınmalıdır. Bebek oyun halısı / Bebek oyun matının su geçirmez olması da sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır.
 

Bebek Aktivite Merkezi Çeşitleri Neler?

Bebek aktivite merkezi çeşitleri arasında sayıların, renklerin, müzik aletlerinin, bitkilerin, meyve ve sebzelerin, hayvanların, şekillerin, sembollerin, türkçe ve ingilizce kelimelerin öğrenilmesine yardımcı içerik bilgilerden oluşan çeşitleri yer alır. Aynı zamanda jimnastik aktivite merkezleri de bebek ve çocukların fiziksel gelişiminde etkili rol oynayan ürünlerden biridir. Her bir bebek aktivite merkezinin ortak özelliği ise eğitci, öğeritici ve oldukça kullanışlı ürünler olmalarıdır.
 

Oyun Minderi Ne Zaman Kullanılır?

Oyun minderleri farklı tema ve konseptlerde, büyük bir titizlikle hazırlanan ürünlerdir. Genellikle bebeklerin kullandığı oyun minderleri 0+ yaş grubuna hitap eder. Minderlerin hazırlandıkları temalarda parlak renkler, farklı şekiller ve sevimli hayvanlar kullanılması bebeklerin ilgisini çekmekte ve bu oyun minderlerinin üzerinde zaman geçirmekten oldukça keyif almaktalardır.
 
Oyun Matı Nasıl Temizlenir?
Çocuklar için hazırlanmış oyun matı çeşitleri su geçirmez ve leke tutmaz. Antibakteriyel malzemelerle üretilen oyun matlarının yüzeyi çocuğunuzun kollarını ve bacaklarını olası bir sürtünme veya emekleme durumunda tahriş etmeyecek özelliktedir. Astım gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan çocuklar için de uygun olan oyun matı çeşitleri özellikle yumuşak zeminli ürünlerdir. Bunun sebebi ise olası bir düşme durumuna karşı çocuklarınızın canlarının yanmasını önlemektir.