Play Fun Learn SlimeYap

Ürün Kodu : MP24206
Model 8681657098811

 Listeme Ekle

Bu üründe 0,90 puan kazanacaksınız!

SlimeYap™ İle Kendi Slime’ını Tasarla!
 
4 farklı formül ile çok eğlenceli bir aktiviteye hazır mısın? SlimeYap™ tam sana göre... İhtiyacın olan her şey bu kutunun içinde. Evde, okulda, sokakta SlimeYap™ ile eğlence her yerde... Slime Yap™ Setinin içinde neler yok ki! Toplam 12 ayrı parça ve 4 farklı özel tarifiyle sizlere değişik bir etkinlik deneyimi sunacak olan Slime Yap™ Seti ile yaklaşık 1,5 kilo slime yapabileceğinizi biliyor muydunuz? 
 
Günümüzün en popüler eğlencesi haline gelen Slime, artık bir kutu oyunu... Bir çok farklı Slime çeşidi yapabilme imkanı sunan SlimeYap™ sizlere farklı bir dünyanın kapılarını açıyor. Klasik Slime'lardan sıkılanlara, eşe dosta farklı Slime'lar sunmak isteyenlere, sana, ona, bize, herkese yepyeni bir Slime; SlimeYap™! Farklı tarifleriyle SlimeYap™ klasikten sıkılan herkese...
 
4 farklı özel tarifiyle sizlere değişik bir etkinlik deneyimi sunacak olan SlimeYap™ Seti ile birbirinden farklı slime'lar yapabilir, dostlarınızla eğlenebilirsiniz.
 
SlimeYap™ Setinde Neler Var?
 
TOPLAM 12 PARÇA
• Kırmızı Slime PVA (Gıda boyası ile renklendirilmiştir.)
• Yeşil Slime PVA (Gıda boyası ile renklendirilmiştir.)
• Mavi Slime PVA (Gıda boyası ile renklendirilmiştir.)
• Kıvam Arttırıcı Sodyum Tetraborat Çözeltisi (Non- Toxic)
• Guargum (Gıdaya uygun)
• Gliserin (Gıdaya uygun)
• 3 adet Kapaklı Saklama Kabı
• 3 adet Karıştırıcı Çubuk
 
Slime PVA Nedir?
Slime PVA su bazlı olduğundan çevre ve insan sağlığı açısından zararlı olmayan, en yaygın kullanılan yapıştırıcıdır.
Slime PVA hazırlayacağınız Slime'lara kıvamını veren, özellikle ilk okul döneminde çocukların en sık kullandıkları yapıştırıcıdır. Genellikle renksiz olarak proje ödevlerinde kullanılan PVA; SlimeYap™ setine özel olarak gıda boyası ile renklendirilmiştir. 3 farklı renk olarak hazırlanmış olan Slime PVA ile tasarlayacağınız slime'lar rengarenk... Dilediğiniz renk karışımlarını kendiniz oluşturarak "size özel" renkler de yaratabilirsiniz.
 
Guargum
Guargum bir çeşit bakla tohumundan elde edilen bir besin kaynağıdır. Unlu mamüllerde, kıvam arttırıcı ve hacim arttırıcı olarak kullanılır. Hızlı erimenin önlenmesi ve kremimsi yapı oluşturma özelliği ile dondurmalarda, serbest suyu emme ve dağılmayı önleme özelliği ile etlerde, sosis, sos ve çeşnilerde, içecek üretiminde; limonata, aromalı içecekler, toz karışımlarında kullanılır.
Guargum ile hazırlayacağınız özel bir slime olduğunu biliyor muydunuz? Diğer slime çeşitlerinden daha farklı olan bu slime'la şeffaf formunda oynayabileceğiniz gibi gıda boyası ile dilediğiniz rengi verebilirsiniz.Guargum ile hazırlanan slime durdukça soğur. Sanki ıslakmış gibi bir his yaratan Guargum ile slime yapmak çok keyifli olacak.
 
Gliserin
Gliserinin günümüzde bilinen yaklaşık 1500 farklı kullanımı bulunmaktadır. Bir çeşit çeker olduğu söylenebilir. Nem tutma ve tatlandırıcı özelliği ile binlerce farklı gıda ürününde, eczacılıkta, kozmetikte, saç bakımında, küf ve mürekkep gibi zor lekelerin çıkartılmasında kullanılır.
Gliserin yapacağınız Slime'ların ellerinize yapışmasını önler. Birkaç damla Gliserin ile zenginleştirilmiş bir slime yumuşacık hissi ile farklı bir keyif sunar.
 
 
Sodyum Tetraborat Çözeltisi
Sodyum Tetraborat; su, oksijen ve bordan oluşan doğal bir tür mineraldir. Doğal dezenfektan olarak evlerde kullanılır. Kozmetik, inşaat, deterjan, enerji sektörü, bulaşık makinası ve çamaşır makinasında güvenle kullanılmaktadır. Sodyum Tetraborat birçok kullanım alanı olan Sodyum Tetraborat, bir kıvam arttırıcıdır. Yani yapacağınız slime'lara kıvam verecek olan asıl etken Sodyum Tetraborat 'tır. Sodyum Tetraborat; SlimeYap™ Seti için özel olarak doğru oranlarda çözelti olarak hazırlanmıştır. Slime'larınıza birkaç damla Sodyum Tetraborat çözeltisi damlatmanız ve karışıma iyice yedirmeniz yeterlidir. Sıvımsı bir Slime için daha az, sert bir slime için daha fazla Sodyum Tetraborat Çözeltisi yeterlidir.
 
Saklama Kabı 
Hazırladığınız Slime'ları saklamak istersiniz diye düşündük, her renk Slime için o renge özel üç ayrı saklama kabını kırmızı, yeşil ve mavi kapaklarla SlimeYap™ Setinin içine ekledik. Slime'larınızı bugün yapın, kutuda saklayın, sonra tekrar oynayın! Her renk için özel kapak düşünerek hazırladığımız sarı kutularımıza saklayacağınız Slime'larınızı yanınıza alıp; okula, arkadaşa veya tatile dilediğiniz yere götürebilirsiniz!
 
Karıştırıcı 
Slime'ları yaparken en önemli şey iyice karıştırmak. Bunun için SlimeYap™ Setinin içine 3 adet karıştırıcı ahşap çubuk ekledik. Güzelce karıştırın, keyifle oynayın! Slime'larınızı yaparken kendi kutularının içerisinde karıştırmak isteyebileceğinizi düşünerek her bir renk için ayrı kullanım imkanı sağlayacak ahşap karıştırma çubukları sizlere Slime'larınızı en iyi şekilde karıştırma imkanı verecek.

Yaş Grubu: 8+ Yaş

Bu Ürünü Satın Alanların Tercih Ettiği Diğer Ürünler


ÇOK SATANLAR

Yorum Yıldızları(3)
Yorum Yıldızları(13)
Yorum Yıldızları(4)

Carioca Sulu Boya 12'li (30mm)

26,90 TL 18,83 TL 30%
Yorum Yıldızları(9)
Yorum Yıldızları(1)

Biorel 3'lü Oyun Köpüğü Seti

350 TL'ye 50 TL İndirim

199,00 TL
Yorum Yıldızları(2)
Yorum Yıldızları(2)

SES Creative Mega Köpük Baloncuk Yapma

350 TL'ye 50 TL İndirim

159,90 TL 135,91 TL 15%
Yorum Yıldızları(1)
Yorum Yıldızları(29)