img img
4,7 (7)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Edukids Hikayeli Yapboz

Marka :
Ürün Kodu: MP19003
Model 8699958490067

EDUKİDS EĞİTİCİ OYUN KARTLARI İLE ÇOCUKLAR EĞLENİRKEN ÖĞRENİYOR!

Nasıl Oynanır?
Edukids ‘Hikâyeli Yapboz’ eğitici oyun seti diğer yapbozlardan farklı olarak, bir hikâye kitabı ile geliyor. Oyunumuz dört farklı hikâye ve her hikâyeye ait altı karttan (toplam 24 kart) oluşuyor. Bu oyunda birbiriyle ilişkili yapboz kartlarını eşleştirip hikâyeleri oluşturacaksınız. Bu oyunu hem çocuğunuzla başbaşa oynayabilirsiniz hem de çocuğunuz arkadaşları ile oynayabilir. Bu oyunu siz ve arkadaşları ile birlikte oynarken sosyal ve duygusal gelişimleri desteklenmiş olacaktır.

Çocuklar Bu Oyun İle:
Hikâye ve kartlar arasında parça bütün ilişkisini kurarken mantıksal düşünme yeteneklerini arttırmış, zihinsel gelişimlerini de desteklemiş olacaklar. Yapboz parçaları biraraya getirip hafızalarını çalıştırırken, ince kas gelişimlerini de sağlamış olacaklar. Hikâyenin parçalarını çocuğunuz anlatırken, hayal güçlerini, konuşma becerilerini, şiirsel anlatım ve dil yeteneklerini geliştirmiş olacaklar. 3 duyularını (İŞİTME-GÖRME-DOKUNMA) aynı anda kullanırken, dikkat yeteneklerini geliştirecek ve algılarını güçlendirecekler.

Çizimler: Murat Tanhu YILMAZ Yazar: Defne ONGUN MÜMİNOĞLU

İçindekiler:
Hikâye Kitabı: 1 adet, 11x15 cm, 24 sayfa
Kartın ölçüsü: 7,5x 12 cm, 24 adet Kalınlık: 2 mm
 

Oyun Önerileri:
• Dilediğiniz hikâyenin kartlarını karışık halde çocuğun önüne serebilirsiniz. Siz hikâyeyi okurken o yapboz parçaları birleştirebilir.
• Önce hikâyeleri keyifle dinleyen çocuk, hikâye sonrasında aklında kalan bilgileri kullanarak kartları eşleştirebilir.
• Çocuk isterse tamamıyla kendi tecrübelerini ve mantığını kullanarak kartları eşleştirdikten sonra, o sonsuz hayal gücüyle kendi hikâyelerini oluşturabilir.
• Hikâye ve eşleştirme oyunu bittikten sonra hikâyeler hakkında birlikte konuşabilirsiniz.
• Kartların arka yüzünde bulunan renkleri çocuğun öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Yaş Grubu:2+