5,0 (1)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Foxmind Kulami

Marka :
Ürün Kodu: MP28219
Model 153.P.AKRS.001.1007
%20
989,90 TL 791,92 TL
Para Puan Bu üründen 7,92 TL değerinde Panda Puan kazanacaksınız.
Ücretsiz Kargo
24 Saatte Kargoda
Mucit Panda Öneriyor

Kulami, özellikle oyunculara sunduğu birbirinden farklı varyasyonlar eşliğinde değişik yollar düşündürtmeye yönelten keyifli bir strateji oyunudur.
 
9 yaş ve üzeri çocukların zekâ gelişimlerinde, olaya bambaşka açılardan bakabilme yeteneklerinde ve görsel hafızalarında büyük gelişim kat etmesine yardımcı olmaktadır.
 
Kulami oyunu, içleri küçük yarım daire şeklinde oyulmuş farklı tablalardan ve kırmızı-siyah olmak üzere iki değişik renkleri bulunan misketlerden oluşmaktadır.
 
Kulami, tablalarla hem her seferinde farklı şekiller oluşturularak hem de farklı puanlama sistemleri kullanılarak daha zevkli ve rekabetçi bir oyun haline getirilebilir. Örneğin oyun sonunda en büyük tabla içinde misketi bulunan kişi, eğer tablalar birleşik ise çıkarma işlemi ile artı bir puan kazanma hakkında sahip olur.
 
İçindekiler:
17 adet ahşap oyun taşı
28 adet siyah misket
28 adet kırmızı misket
 
Oyun Kurulumu
Her iki oyuncuda öncelikle siyah-kırmızı misketlerden birini seçer. Sonra 17 adet ahşap oyun taşlarını birbirlerine bitişik şekilde aşağıdaki gibi bir tablo oluştururlar:
 
Oyun Nasıl Oynanır?
Oyuncular dönerli şekilde misketlerini boş deliklere yerleştirirler. İlk misket istenilen deliğe yerleştirilebilir. Daha sonra oyuncular misketlerini yerleştirirken aşağıdaki şu üç kurala uymaları gerekir.
 
1.Misketler rakibin oynadığı misketin yatay ve dikey yönlerine yerleştirilmelidir.
2.Rakibin misket yerleştirdiği taş üzerine ilk seferde misket yerleştirilemez.
3.Oyuncu bir önceki elde misketini yerleştirdiği taş üzerine bir sonraki elde misketini yerleştiremez. İkinci elden itibaren misketini yerleştirebilir.
 
Misketler arasında boşluk olmasında sıkıntı yoktur. Oyuncular kurallar dâhilinde istedikleri deliğe misket yerleştirebilirler.
 
Oyun Nasıl Biter?
Tüm misketler yerleştirildiğinde ya da yatay ve dikey olarak misket yerleştirilecek yer kalmadığında oyun biter.
 
Puanlama
Oyuncular taşları siyah-kırmızı misket fazlalığına göre alırlar. Aynı sayıda kırmızı ve siyah misketin olduğu taşlar alınmaz. Puanlar taşlardaki misket sayısına göre değil delik sayısına göre verilir. Örneğin 4 delikli bir taşın puanı da 4 olur.
 
Farklı Oynama Şekilleri
Oyun aynı şekilde oynanır fakat oyunculara bonus puanlar verilir. Oyun zorlaştırılmak ve daha keyifli hale getirilmek istenirse puanlama aşağıdaki şekilde yapılabilir.
 
En Büyük Alan Bonusu:
Oyun sonunda taşlar dağıtılmadan önce oyuncular kendi renginin en büyük alanını tanımlar. En büyük alan birbirine birleşik olan bilye sayısına bağlıdır. Oyuncular bilye sayılarının toplamına göre çıkarma işlemi yaparak bonus puan kazanırlar.
 
Sıra Bonusu:
Oyun sonunda taşlar dağıtılmadan önce oyuncular kendi renginin her hangi bir sıra oluşturup-oluşturmadığına bakarlar. 5 ve 5’ten fazla aynı sayıda ve aynı renkte bilyenin yatay ve dikey olarak birleşmesine sıra bonusu denir. Oyuncular bilye sayılarının toplamına göre çıkarma işlemi yaparak bonus puan kazanırlar.