5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Doddl Çatal Kaşık Bıçak Seti 1-5 Yaş - İndigo

Marka :
Ürün Kodu: MP34047
Model DOD002
1.190,00 TL


Ücretsiz Kargo
3 Gün İçinde Kargoda
Mucit Panda Öneriyor

DODDL, 2016-2019 arası 11 adet ödül almış 1-5 yaş arası çocuklar için çatal-kaşık-bıçak setidir.
DODDL, yetişkinlerin kullandıklarından daha farklı bir tasarıma sahiptir.
1-5 yaş arası bebek ve çocukların minik elleri ile rahatlıkla kavrayabileceği şekilde dizayn edilmiştir.
 
Bebek ve çocuklar, ilk yeme alışkanlıklarına parmaklarını değil, avuçlarını kullanarak başlarlar. Uzun saplı çatal veya kaşıkla yemek yeme çoğunlukla başarısızlık ile sonuçlanır.
El göz koordinasyonu 1 yaşındaki çocuklar için henüz gelişmemiştir. Ağzına götürürken ya yemek dökülür ya da tam anlamıyla yemeği kaşığa dolduramayıp, çatala da saplayamazlar.
DODDL bunu göz önünde bulundurarak avuçlayabileceği şekilde özel ve kısa sap tasarlamıştır.
DODDL set, el becerisini ve koordinasyonu geliştirmede son derecede yardımcıdır.
1-5 yaş arası çocuklara kendi kendine yemek yeme alışkanlığını kazandırır.
 
DODDL’IN HİKAYESİ
3 İngiliz annenin tutkusu, bilgisi ve en önemlisi deneyimlerinden ortaya çıkmış bir markadır.
Bu üç anne yemek saatlerinin eziyete dönüşmesi ve sonunda ağlayan çocukların probleminin kullandıkları çatal-kaşık ve bıçaktan olduğunu tespit etmiştirlerdir.
Tasarım olarak yetişkinlerin kullandığının aynısı fakat küçük versiyonu olmasının çocukların minik ellerine pek de uygun olmadığını gözlemleyerek, el becerilerine uygun olan formda ve ebatta DODDL seti yaratmışlar.
DODDL, çatal-kaşık-bıçak seti sıradan setlerden farklıdır. Çocuk gelişim uzmanları ile birlikte 18 ay kadar bir süre, en iyisini bulana kadar üzerinde çalışılmıştır.
 
BIÇAK
DOODL bıçak, keskin olmayan, fakat çocukların güç harcamadan kesmesine olanak tanıyan, ucu tırtıklı, sapı ise avuçlarına uygun tasarlanmıştır.Tehlikeli olmasın diye diğer sıradan bıçakların kesici özelliği yoktur. Bundan dolayı çocuklar bilek gücüyle kesmeye çalışırlar, bunun sonucunda da çocuklarda başaramamanın verdiği stres ve sonunda ağlamaya başlama kaçınılmaz sondur. Bu yüzden çocuklar elleriyle parçalayıp yemeği tercih ederler. DODDL buna çözüm getirerek, çocukların hiç güç harcamadan kesmesine olanak tanıyan, ucu tırtıklı fakat keskin olmayan, avuçlarına uygun kısa saplı bıçağı tasarlamıştır.
 
KAŞIK-ÇATAL
Bıçakta olduğu gibi kaşık ve çatal da özel sapları sayesinde rahat tutuş sağlar. Gıda ile temas eden kısmının metal olması, diğer silikonlara kıyasla kaşıklama, saplama işini çok kolaylaştırır. Diğer sıradan kaşık, çatallardan farklı olarak avuçlama refleksine yakın olacak şekilde özel ve kısa saplara sahiptir.
 
Kaşık, çatal ve bıçağın sapı termoplastik polimer ve termoplastik elastomerden, uçları ise paslanmaz çelikten yapılmıştır.
Bulaşık makinasında yıkamaya uygundur.
BPA içermez.
 
Ölçü: Toplam uzunluk 10,5cm (Metal kısım 5,5cm, sap 5cm)

 

Yaş Grubu:1-5 Yaş