5,0 (1)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Cubic Fun 3D Puzzle Notre Dame de Paris

Marka :
Ürün Kodu: MP44144
Model CUB/MC260H
1.990,00 TL
1.500TL Üzeri %15 İndirim
1.691,50 TL
Ücretsiz Kargo
2 Gün İçinde Kargoda

Cubic Fun 3 boyutlu puzzle ile tarihi ve simgesel yapıları yeniden inşa etme zamanı!
Bu puzzle setinde sizi Fransa'nın önemli tarihi yapılarından biri olan Notre Dame De Paris bekliyor.
Fransa'nın Paris şehrinde bulunan Notre Dame dünyaca ünlü bir katedraldir. Norte Dame katedrali 12. ve 14. Yüzyıllar arasında inşa edilmiştir. Seine Nehri kıyısında bulunan Katedral, Fransız gotik mimarisinin en seçkin örneklerinden birisidir. 19. Yüzyılın başlarında Katedralin bakımsızlığından ötürü Paris şehir planlamacıları Katedralin yıkılması gerektiğini düşünmüşlerdir. Bunun üzerine ünlü Fransız yazar Victor Hugo Notre Dame'in Kamburu adlı eserini kaleme alarak halkın ilgisini çekmeyi başarmış ve katedral için kampanya başlatılmıştır. Hugo katedralin yenilenmesinde büyük rol oynamıştır. 2019 yılında ise çıkan büyük bir yangın sonucu katedralin çatısı tamamen çökmüş ve tepesi yıkılmıştır. Günümüzde ise restorasyon çalışmaları devam etmektedir.

Puzzle 293 parçadan oluşmaktadır ve hareketli bir tabana sahiptir. Puzzle bittikten sonra hareketli tabanı sayesinde iç mekanları görebileceksiniz.
Puzzle parçaları kutunun içerisinden karton-köpük plakalar halinde çıkmaktadır. Plakada bulunan parçaları makasa ihtiyaç duymadan çıkarabilir, parçaları çıkardıktan sonra herhangi bir yapıştırıcıya ihtiyaç duymadan kullanma talimatı doğrultusunda birleştirebilirsiniz.
Bitmiş Puzzle Boyutu; 58.6 x 22 x 44 cm'dir.