5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Words and Pictures The Skies Above My Eyes

Ürün Kodu: MP47220
Model 9781910277683
%15
749,90 TL 637,42 TL


Ücretsiz Kargo
2 Gün İçinde Kargoda
Tüm Kitaplarda 2'ncisi %20 İndirimli!

"Yukarıdaki Gökyüzünün Sırları" adlı kitap, zengin resimlerle süslenmiş bir konser kitabında, havanın üzerine, atmosferin içinden, uzaya ve geri Dünya'ya doğru bir yolculuğa çıkarıyor.
Bu genişletilmiş konser kitabı, Dünya'nın merkezine inen "The Street Beneath My Feet" adlı kitabın devamı olup, meraklı genç zihinler için mükemmel bir 2,5 metrelik bir açılış sunar.
Yoğun bir şehrin kaldırımından yolculuğunuza başlayın. Trafik ışıklarının, elektrik tellerinin ve gökdelenlerin ötesine bakın.
Bağlantılı sayfaları açarak, 20 kilometre yukarıda göreceğiniz inanılmaz insan yapımı manzaraları, 50 kilometre yukarıda (uzay kapsülünü yörüngeye fırlatan bir roket), 100 kilometre yukarıda (uzay uçağı ve uydu), 400 kilometre yukarıda (Uluslararası Uzay İstasyonu), 380.000 kilometre yukarıda (Ay) ve Güneş Sistemi'nden ve daha da ötesindeki yüz milyarlarca yıldız ve henüz keşfetmediğimiz gezegenlerle dolu galaksilere kadar uzanan yolculuğunuz başlar.
Sonra yolculuğunuza Güneş Sistemi'nin ötesine başlayarak, henüz keşfetmediğimiz yüz milyarlarca galaksiye kadar uzanan yolculuğunuz başlar.
Daha sonra yolculuğunuza geri dönerek, 10.000 kilometre yukarıda (bir kuyruklu yıldız), 85 kilometre yukarıda (Dünya atmosferine giren meteoroidlerin yanıp sönen izleri), 11 kilometre yukarıda (gök gürültüsü getiren kümülonimbus bulutu), 8 kilometre yukarıda (göç eden leylekler) ve dağların, ağaçların, yarasaların ve kelebeklerin yanından geçerek sonunda tekrar yere ulaşırsınız.
Bu sefer bir ormanın çimenli bir açıklığında, başınızın üzerindeki tüm evren düşüncesine hayranlık duyarak uzanırken hayal edebilirsiniz.
Jet izlerinden kuyruklu yıldız izlerine kadar, gökyüzünde yapacağınız bu muhteşem yolculukta inanılmaz manzaraların tadını çıkarın.
Daha fazlasını keşfetmek için "The Street Beneath My Feet" (Mart 2017) ve "The World Around Me" (Ekim 2020) kitaplarını da inceleyebilirsiniz. Bu kitaplar, Look Closer serisine ait eşlik eden kitaplardır.
 

Yaş Grubu:4+ Yaş