img img
5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Felsefe Okulda (Matthew Lipman)

Marka :
Ürün Kodu : MP44042
Model 9786057152930
%15
125,00 TL 106,25 TL
Sepette %10 İndirim
95,63 TL


1 Gün İçinde

Yazar: Matthew Lipman
Çeviri: Mehmet Kerem
Sayfa Sayısı: 404
Ebat: 13,5 x 21 cm
Kâğıt cinsi: 60 gr. Holmen
Kapak: Karton Kapak

Felsefe Okulda, Lipman’ın Felsefe sınıfta kitabının bir tamamlayıcısı olarak Türkçe literatüre kazandırılmıştır.
Lipman bu kitabında çocukları felsefi girişime katılmaya teşvik ederken bu sürece katılmalarını sağlayan müfredat materyalleri geliştirme konusundaki öncü çalışmalarına devam eder.
Bu devam kitabında Matthew Lipman, ilkokul felsefesinin eğitim süreci üzerinde yarattığı ve yaratabileceği etkiyi inceler.
Felsefe eğitiminin değerlerin öğretilmesine yapabileceği katkıyı tanımlamak için önceki çalışmasının ötesine geçerek, etiğin vatandaşlık eğitimindeki uygulamalarını ve estetiğin, yaratıcılığın geliştirilmesiyle ilgili müfredat alanlarına nasıl dâhil edilebileceğini gösterir.
İlkokul felsefesinin bilim, dil, sosyal bilgiler ve yazma alanlarındaki eğitim reformuyla ilişkisini ele alır. Felsefenin, hem ideolojik telkinden hem de akılsız görecelilikten kaçınarak çocuklara değerleri öğretme gibi zor bir görevde nasıl etkili olabileceğini gösterir.

Profesör Lipman, açık bir dille kaleme aldığı bu kitabında felsefenin ilkokul müfredatına dâhil edilmesi için ikna edici bir gerekçe sunuyor. Yazılarında her zaman olduğu gibi, geleneksel felsefi düşüncenin çoğunun çocuklarla çalışmayla nasıl ilişkilendirileceği konusunda anlayışlı.

Bu kitap, özellikle estetik yaratıcılık açısından Sınıfta Felsefe'nin gerekli bir tamamlayıcısıdır."
-William S. Hamrick, Southern Illinois ÜniversitesiÇOK SATANLAR