5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Silverlit Sky Blaze U.K Helikopter 2.4G - 3CH Gyro Kırmızı

Marka :
Ürün Kodu: MP29351
Model SIL/84642-2


  Tükendi!  

Dünyanın ilk kumandalı helikopterini üreten ve 30 yılı aşkın zamandır oyuncak piyasasında adından sıkça söz ettiren Silverlit, muhteşem oyuncakları ile çocuklar kadar yetişkinleri de kendisine hayran bırakıyor.

Silverlit’in en dikkat çeken oyuncaklarından bir tanesi olan Silverlit Sky Blaze U.K Helikopter 2.4G - 3CH Gyro Kırmızı ile eğlenceyi sokağa taşıyın.

Dış mekânlarda kullanıma uygun olarak üretilen Sky Blaze güneşli, sakin ve hafif rüzgârlı havalarda kullanılmalıdır. Ürün yağmurlu, karlı, rüzgârlı havada ve elektrik gerilim hattı gibi yüksek enerji akımlarının yakınında kesinlikle kullanılmamalıdır. Helikopter çalışır durumda iken kesinlikle elle tutmaya çalışmayınız.

Helikopter ve kumanda, PAIR/SYNC (senkronize) sistemi ile çalışmaktadır.

Sky Blaze rüzgârın estiği yöne (karşılıklı olacak şekilde) doğru yerleştirin ve ‘Throttle (parmak tetiği)’nin ayarını sonuna kadar arttırın. Helikopterin sağa ya da sola yan yatması durumunda rota düzeltme (Yaw Trim Button ‘R’) tuşlarını kullanarak yörüngeyi düzeltin. Helikopterin uçuş hızını arttırmak ve azaltmak için ‘Throttle (Parmak tetiği)’ni kullanın. Düğmeyi yukarı doğru kaldırdığınızda helikopter hızlanacak aşağı doğru çektiğinizde ise hız azalacaktır.

Saat yönünde ya da tersinde bir uçuş gerçekleştirmek için ise ‘Direction Stick (Yönlendirme düğmesi)’ni yavaşça aşağı ve yukarı doğru hareket ettirin. Akıcı bir uçuş sağlamak için tuşları yavaşça hareket ettirmeniz yeterli olacaktır. ‘Direction Stick (Yönlendirme çubuğu)’nu yukarıya doğru çekerek ileriye aşağıya doğru çekerek ise geriye doğru sürüş gerçekleştirebilirsiniz.

Sky Blaze’in önünde yer alan ışığın yanması için kumanda üzerinde bulanan ön ışık butonuna basın. Kapatma işlemimi de yine aynı tuşla gerçekleştirin.

Yumuşak bir iniş gerçekleştirebilmek için aşağı doğru inerken ‘Throttle (parmak tetiği)’ni kullanarak hızı kademeli olarak azaltın. Ayrıca geniş ve çim gibi yumuşak bir zemine iniş yapmayı tercih edin.

Uzaktan kumanda 8 AA pil ile çalışmaktadır. Oyun setinin içerisine piller dâhil değildir. Helikopter şarj ile çalışmaktadır. Şarj etmek için uzaktan kumandanın sağ alt kısmında yer alan şarj aparatını çıkartın ve helikopteri ‘Off’ konumuna alarak, kapağı çıkartın. Şarj aparatını helikopterdeki şarj soketine yerleştirin ve kumandayı ‘On’ konumuna getirin. Ayrıca paketin içerisinde yer alan USB kablo aracılığıyla da helikopterinizi şarj edebilirsiniz.

Helikopter 60-80 dakikalık şarj ile 4-5 dakika kullanılabilmektedir. Helikopterin içerisinde yer alan yeniden şarj edilebilir piller pakete dâhildir. Pil göstergesi düştüğünde kumanda helikopterden sinyal alır ve kumandadaki ‘Low Power Indicator (Düşük Güç Göstergesi)’ yanıp sönmeye başladığında helikopteri şarj etmeniz gerekir. Kumandadaki piller yanıp sönmeye başladığında yenileri ile değiştirin.

Helikopter 27 cm uzunluğundadır.

Paketin içerisinde birer adet helikopter, uzaktan kumanda, USB kablo ve kullanım kılavuzu yer almaktadır.

Silverlit Sky Blaze U.K Helikopter 2.4G - 3CH Gyro Kırmızı 15 yaş ve üzeri kullanımına uygundur.