5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Silverlit M.I. Hover U.K Helikopter 3CH Gyro

Marka :
Ürün Kodu: MP29341
Model SIL/84640
  Tükendi!  

Dünyanın ilk kumandalı helikopterini üreten ve 30 yılı aşkın zamandır oyuncak piyasasında adından sıkça söz ettiren Silverlit, muhteşem oyuncakları ile çocuklar kadar yetişkinleri de kendisine hayran bırakıyor.

Silverlit’in en dikkat çeken oyuncaklarından bir tanesi olan Silverlit M.I. Hover U.K Helikopter 3CH Gyro muhteşem tasarımı ve hareket sensörlü uzaktan kumandası ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Helikopterin uçuş hareketine başlayabilmesi için ‘Take Off/Landing (Havalanma/İniş)’ butonuna basınız. Helikopter havalanacak ve belirli bir yükseklikte uçmaya başlayacaktır. Alçalış için yeniden aynı düğmeye basmanız yeterli olacaktır.

LED ışığını açmak için Headlight (Işık) düğmesine basın ve ürünü kapatmak için de yine aynı tuşu kullanın.

Helikopterin sağa yatması durumunda ‘Yaw Trim Button ‘R’’ butonuna sola yan yatması durumunda ise ‘Yaw Trim Button ‘L’’rota düzeltme tuşlarına yörüngeyi düzeltene kadar basın. Uçuş yüksekliğini ayarlamak için ‘Low Hover Level (Alçak uçuş modu)’nu seçiniz. Belli yüksekliğe ulaşana kadar üzerinde yanıp sönen kırmızı ışık yanıp sönmeye başlayacaktır. İstenilen yüksekliğe gelindiğinde ışık etkisini kaybeder. Bu aşamada yüksekliği arttırmak istiyorsanız ‘High Hovering (Yüksek uçuş modu)’ düğmesine basarak helikopterin uçuş seviyesini arttırabilirsiniz.

Uçuş kalkışı yapmak için helikopteri pürüzsüz bir zemine yerleştirdikten sonra parmak tetiğini hafifçe çekerek hareket etmesini sağlayınız. Uçuş seviyesini daha da yükseltmek için ‘Throttle + (Parmak tetiği)’ne, aşağı seviyeye çekmek içinse ‘Throttle - (Parmak tetiği)’ni butonuna basın. Akıcı bir uçuş sağlamak için tuşları yavaşça hareket ettirmeniz yeterli olacaktır.

Helikopteri saat yönünde hareket ettirmek için kumandayı sağa, saat yönünün tersinde bir uçuş gerçekleştirmek için ise sola doğru hareket ettiriniz. (Detaylı bilgi için kullanım kılavuzuna bakınız.) Helikopteri ileriye doğru hareket ettirmek için kumandayı yukarı, geriye doğru hareket ettirmek için ise aşağıya doğru çeviriniz.

Helikopter havadayken acil bir durumla karşılaşıldığında kumandada yer alan ‘STOP(Dur)’ düğmesine basarak pervanelerin hareketini durdurun ve yeniden kullanım için helikopterde hasar olup olmadığını kontrol edin. (Olası bir hasar durumunda cihaz onarılmadan çalıştırılmamalıdır. Konu ile ilgili detaylı bilgi kullanım kılavuzunda yer almaktadır.)

İç mekânlarda kullanıma uygun olarak üretilen helikopter klima, vantilatör gibi hava sirkülasyonu yapan cihazlarla aynı ortamda kullanılmamalıdır. Aynı zamanda lamba, sallanan avize, obje gibi nesnelerin de ortamda yer almaması önerilir. Helikopter çalışır durumda iken kesinlikle elle tutulmamalıdır.

Helikopter ve kumanda, PAIR/SYNC (senkronize) sistemi ile çalışır. Uzaktan kumanda 6 AA pil ile çalışmaktadır. Oyun setinin içerisine piller dâhil değildir. Helikopter şarj ile çalışmaktadır. Şarj etmek için uzaktan kumandanın sağ alt kısmında yer alan şarj aparatını çıkartın ve helikopteri ‘Off’ konumuna alarak, kapağı çıkartın. Şarj aparatını helikopterdeki şarj soketine yerleştirin ve kumandayı ‘On’ konumuna getirin.

Helikopter 30-45 dakikalık şarj ile 4-5 dakika kullanılabilmektedir. Helikopterin içerisinde yer alan yeniden şarj edilebilir piller pakete dâhildir. Kumandadaki piller yanıp sönmeye başladığında yenileri ile değiştirin.

Helikopter 15 cm uzunluğundadır.

Paketin içerisinde helikopter, helikopterin kuyruk kısmı için yedek pervane, uzaktan kumanda ve kullanım kılavuzu yer almaktadır.

Silverlit M.I. Hover U.K Helikopter 3CH Gyro 10 yaş ve üzeri kullanımına uygundur.