5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Silverlit Hover Dragon U.K. Helikopter 3CH Gyro Gri

Marka :
Ürün Kodu: MP29352
Model SIL/84670-1


  Tükendi!  

Dünyanın ilk kumandalı helikopterini üreten ve 30 yılı aşkın zamandır oyuncak piyasasında adından sıkça söz ettiren Silverlit, muhteşem oyuncakları ile çocuklar kadar yetişkinleri de kendisine hayran bırakıyor. 

Silverlit’in en dikkat çeken oyuncaklarından bir tanesi olan Silverlit Hover Dragon U.K. Helikopter 3CH Gyro muhteşem tasarımı ve otomatik kalkış ve iniş özelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

‘Auto Mod: Hover/Land (Otomatik havalanma/iniş)’ butonuna basıldığında helikopter belli bir yüksekliğe kadar kendiliğinde çıkar ve aynı seviyede uçuşuna devam eder. Aynı düğmeye tekrar basılması halinde ise helikopter kendiliğinde iniş yapar. Uçuş yüksekliğini ayarlamak için Low Hover Level (Alçak uçuş modu)’ı seçiniz. 

Belli yüksekliğe ulaşana kadar üzerinde yanıp sönen kırmızı ışık yanıp sönmeye başlayacaktır. İstenilen yüksekliğe gelindiğinde ışık etkisini kaybeder. Bu aşamada yüksekliği arttırmak istiyorsanız High Hover Level (Yüksek uçuş modu) düğmesine basarak helikopterin uçuş seviyesini arttırabilirsiniz. 

Manuel kullanım için uçak havada iken kumandada yer alan ‘Throttle (parmak tetiği)’ni yavaşça yukarıya çekmeniz gerekir. Havada iken yeniden otomatik moda geçiş yapmak için ‘Auto Mod: Hover/Land (Otomatik havalanma/iniş)’ basmanız yeterli olacaktır.

Uçuş kalkışı yapmak için helikopteri pürüzsüz bir zemine yerleştirdikten sonra parmak tetiğini hafifçe çekerek hareket etmesini sağlayınız. Uçuş seviyesini daha da yükseltmek için ‘Throttle (Parmak tetiği)’ni yavaşça yukarıya, aşağı seviyeye çekmek içinse aşağıya doğru çekin. Akıcı bir uçuş sağlamak için tuşları yavaşça hareket ettirmeniz yeterli olacaktır. Saat yönünde ya da tersinde bir uçuş gerçekleştirmek için ise ‘Direction Stick(Yönlendirme düğmesi)’ni yavaşça aşağı ve yukarı doğru hareket ettirin. 

Ayrıca helikopteri sağa ve sola yönlendirmek için de ‘Direction Stick(Yönlendirme düğmesi)’ni sağa-sola çevirmeniz yeterlidir. ‘Direction Stick (Yönlendirme çubuğu)’nu yukarıya doğru çekerek ileriye aşağıya doğru çekerek ise geriye doğru sürüş gerçekleştirebilirsiniz. Helikopter havadayken hız limitini SLOW (yavaş) ya da FAST (hızlı) olarak ayarlayabilirsiniz. 

Hover Dragon’un önünde yer alan ışığın yanması için kumanda üzerinde bulanan ön ışık butonuna basın. Kapatma işlemimi de yine aynı tuşla gerçekleştirin. 

İç mekânlarda kullanıma uygun olarak üretilen helikopter klima, vantilatör gibi hava sirkülasyonu yapan cihazlarla aynı ortamda kullanılmamalıdır. Aynı zamanda lamba, sallanan avize, obje gibi nesnelerin de ortamda yer almaması önerilir. Helikopter çalışır durumda iken kesinlikle elle tutulmamalıdır. 

Helikopter ve kumanda, PAIR/SYNC (senkronize) sistemi ile çalışır. 

Uzaktan kumanda 6 AA pil ile çalışmaktadır. Oyun setinin içerisine piller dâhil değildir. Helikopter şarj ile çalışmaktadır. Şarj etmek için uzaktan kumandanın sağ alt kısmında yer alan şarj aparatını çıkartın ve helikopteri ‘Off’ konumuna alarak, kapağı çıkartın. Şarj aparatını helikopterdeki şarj soketine yerleştirin ve kumandayı ‘On’ konumuna getirin. 

Helikopter 30-45 dakikalık şarj ile 4-5 dakika kullanılabilmektedir. Helikopterin içerisinde yer alan yeniden şarj edilebilir piller pakete dâhildir. Kumandadaki piller yanıp sönmeye başladığında yenileri ile değiştirin. 

Helikopter 21 cm uzunluğundadır.

Paketin içerisinde helikopter, helikopterin kuyruk kısmı için yedek pervane, uzaktan kumanda ve kullanım kılavuzu yer almaktadır. 

Silverlit Hover Dragon U.K. Helikopter 3CH Gyro 10 yaş ve üzeri kullanımına uygundur.