5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Silverlit Heli Combat Kumandalı Helikopter Kırmızı 2CH

Marka :
Ürün Kodu: MP29354
Model SIL/84681-1


  Tükendi!  

Dünyanın ilk kumandalı helikopterini üreten ve 30 yılı aşkın zamandır oyuncak piyasasında adından sıkça söz ettiren Silverlit, muhteşem oyuncakları ile çocuklar kadar yetişkinleri de kendisine hayran bırakıyor.

Silverlit’in en dikkat çeken oyuncaklarından bir tanesi olan Silverlit Heli Combat Kumandalı Helikopter 2CH ‘nin 3 farklı özellikleri bulunuyor:

Muhteşem helikopter mermi atıyor, topaç fırlatıyor ve kurtarıcı oluyor.

Birçok değişen parçaya sahip olan helikopteri mermi atışı gerçekleştirmek için mermileri yerleştirdiğiniz modülü helikoptere takın. Uzaktan kumanda da yer alan ‘A-B Action’ düğmesine basarak atış yapın. A butonu farklı bir namludan ateş ederken B namlusu da başka bir namludan ateşleme yapacaktır.

Topaç fırlatma modunda ise topacı modüle saat yönünün tersinde çevirerek yerleştirin. ‘A Action’ butonunu basılı tuttuğunuzda topaç dönmeye başlayacaktır. Aynı düğmeye basıp bırakmanız halinde ise topaç dönerek düşecektir. Eğer topacın dönmeden düşmesini istiyorsanız da ‘B Action’ butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Helikopteri kurtarıcı moduna almak istiyorsanız sepeti taşımak için kancayı çekin ve ‘A Action’ tuşu ile rulo uzunluğunu dilediğiniz gibi ayarlayın. Rulonun ters yönde dönmesi için ise ‘B Action’ düğmesine basın.

İç mekânlarda kullanıma uygun olarak üretilen minik helikopter klima, vantilatör gibi hava sirkülasyonu yapan cihazlarla aynı ortamda kullanılmamalıdır. Aynı zamanda lamba, sallanan avize, obje gibi nesnelerin de ortamda yer almaması önerilir. Helikopter çalışır durumda iken kesinlikle elle tutulmamalıdır.

Helikopter ve kumanda, PAIR/SYNC (senkronize) sistemi ile çalışmaktadır.

Uçuş kalkışı yapmak için helikopteri pürüzsüz bir zemine yerleştirdikten sonra parmak tetiğini hafifçe çekerek hareket etmesini sağlayınız. Uçuş seviyesini daha da yükseltmek için ‘Throttle (Parmak tetiği)’ni yavaşça yukarıya, aşağı seviyeye çekmek içinse aşağıya doğru çekin. Akıcı bir uçuş sağlamak için tuşları yavaşça hareket ettirmeniz yeterli olacaktır Heli Combat’ın uçuş hızını arttırmak ve azaltmak için ‘Throttle (Parmak tetiği)’ni kullanın. Düğmeyi yukarı doğru kaldırdığınızda helikopter hızlanacak aşağı doğru çektiğinizde ise hız azalacaktır.

Saat yönünde ya da tersinde bir uçuş gerçekleştirmek için ise ‘Direction Stick(Yönlendirme düğmesi)’ni yavaşça sağa ve sola doğru hareket ettirin. Ayrıca helikopteri saat yönüne döndürdüğünüzde hızlanacak, tersine döndürdüğünüzde ise yavaşlayacaktır. Helikopterin sağa ya da sola yan yatması durumunda rota düzeltme (Yaw Trim Button ‘R’) tuşlarını kullanarak yörüngeyi düzeltin. Yumuşak bir iniş gerçekleştirebilmek için aşağı doğru inerken ‘Throttle (parmak tetiği)’ni kullanarak hızı kademeli olarak azaltın. Ayrıca yumuşak bir zemine iniş yapmayı tercih edin.

Uzaktan kumanda 6 AA pil ile çalışmaktadır. Oyun setinin içerisine piller dâhil değildir. Helikopter şarj ile çalışmaktadır. Şarj etmek için uzaktan kumandanın sağ alt kısmında yer alan şarj aparatını çıkartın ve helikopteri ‘Off’ konumuna alarak, kapağı çıkartın. Şarj aparatını Helikopterdeki şarj soketine yerleştirin ve kumandayı ‘On’ konumuna getirin.

Helikopter 30-45 dakikalık şarj ile 3-5 dakika kullanılabilmektedir. Helikopterin içerisinde yer alan yeniden şarj edilebilir piller pakete dâhildir. Kumandadaki piller yanıp sönmeye başladığında yenileri ile değiştirin.

Helikopter 8 ½” (22 cm) uzunluğundadır.

Paketin içerisinde helikopter, kumanda, mermi seti (8 adet mermi ile birlikte), kurtarıcı set, topaç fırlatma seti ve kullanım kılavuzu yer almaktadır.

Silverlit Heli Combat Kumandalı Helikopter 2CH 8 yaş ve üzeri kullanımına uygundur.

Yaş Grubu: 8+ Yaş