img
5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Çarpıcı Detaylar

Ürün Kodu: MP40875
Model 9786254361432

Sayfa Sayısı : 336 Sayfa
Kitap Boyutu : 14 x 21 cm
Yazar : Erika Engelhaupt
Çevirmen : Erdem Bostan
Basım Tarihi : Mart 2022
 
KORKUN! ÇOK KORKUN!
Bir yandan elinizden atmak isteyeceğiniz, bir yandansa çılgın bir merakla elinizden bırakamayacağınız bir kitabı tutuyorsunuz şu an!
 
National Geographic’in popüler Çarpıcı Detaylar bloğunun yazarının bu kışkırtıcı anlatısı; muzip bir zekâ ve biraz da marazi merak ile bizi, en tuhaf ve en çılgın sorularımızı aydınlanacağı şaşırtıcı ve yeni bir gerçeklikte büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor.
 
Bedenlerimize ve evrenimize dair absürt gerçeklerin yanı sıra iğrenç, marazi ve tabu olan konuları cesurca araştıran ünlü bilim muhabiri Erika Engelhaupt için hiçbir konu sınırların dışında değil.
Dünyanın en cani memelilerinden, kendini akla gelebilecek her türlü böceğe ısırtan araştırmacı biyologlara, yüzümüzde yaşayan akarlardan hayvanlar âlemindeki en iğrenç cinsel ilişkiye kadar; biyoloji, doğa, uzay, psikoloji gibi konuların genellikle görmezden gelinen ancak şaşırtıcı derecede cazibeli olan tüm yönlerini burada bulacaksınız.
 
Birinci sınıf habercilik, önde gelen bilim insanlarıyla röportajlar ve bol miktarda mizah içeren bu eğlenceli kitap, sormaktan korktuğunuz tüm soruları yanıtlıyor ve bilimin gerçek uygulamalarını tüm ihtişamıyla gözler önüne seriyor.