5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Mucit Panda Dikkat Gelişim Seti (Okul Öncesi) 1927

Marka :
Ürün Kodu: MPB1927
Model MPB1927


  Tükendi!  

Çocuklar bilgiyi beyine ne kadar çok duyu organıyla iletirse beynin bilgiyi algılaması, işlemesi ve hafızada tutması kalıcı olur.
Dikkat aktiviteleri de mümkün olduğunca bütünsel planlanmalıdır.
Mucit Panda Dikkat Gelişim Seti (Okul Öncesi) içerisinde, çocukların dikkat süresinin zamanla artmasını destekleyen ürünleri bir araya getirdik.
3 Yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.
 
🎉TEMEL KAZANIMLAR
🌟Görsel detayları algılama ve işitsel uyaranları işleme becerisi kazandırır.
🌟Odaklanma süresini iyileştirir.
🌟Kısa ve uzun süreli belleği harekete geçirir.
 
Dikkat Kutusu - Pikto ile Zekamı Geliştiriyorum (3-6 Yaş)
Önlü arkalı 35 zeka kartı ve ardından ahşap çubuklar ahşap oyun paneline yerleştirilir. Kartlardaki sorular çocuğa sesli olarak okunur ve seçtiği yanıtın altındaki çubuğu çekmesi istenir. Eğer yanıtı doğru ise soru kartı panelden çıkar, yanlış ise farklı bir çubuk tarafından kilitli olduğundan çıkarılamaz.
Görme, işitme, dokunma duyuları bir arada oyuna dahildir. Kartlardaki sorular çocukların analitik ve eleştirel düşünme becerisini geliştirir. Dil ve konuşma becerisini destekler.
 
Mixdit Oyunu (3+ Yaş)
Dikkatli gözler için renkli bir aile oyunu! Mixdit öğrenme sürecini eğlenceli hale getirir.
Oyun sırasında yaşanan deneyimler, çocukların özgüvenlerini artırmaya ve iletişim becerilerine destek olur. 
Her oyuncu seçtiği renkte bir oyun tablası ve aynı renkte 5 adet jeton alır.
Jetonların üzerinde Panda, Kaplan, Maymun, Fil ve Rakun resimleri vardır. Bu hayvanlar oraya açılacak oyun kartlarında da yer alır, ancak her kartta hayvanlara ait nesneler değişir.
Oyuncuların amacı, kartta görülen nesne-hayvan birlikteliğini doğru şekilde ayırt etmek ve hayvan jetonlarını kendi oyun tablasına en hızlı şekilde yerleştirmektir. Tablasını ilk tamamlayan o turu kazanır.
Oyuncu Sayısı: 1-4
 
Dinle Bul Eşleştir Oyunu (4+ Yaş)
95 farklı oyun pulu tümü görünür şekilde ortaya yerleştirilir. Herkes bir oyun tablası seçer ve oyun başlayana kadar tablasını kapalı tutar. Böylelikle oyuncuların görsel aşinalığı en aza indirilir, oyun süresince görsel algı ve hız önemli unsurlardır. 
Oyuncuların amacı, Dinle Bul Eşleştir mobil uygulaması üzerinden duydukları sesi tanımlamak ve sese karşılık gelen görsel pulu kendi tablasına doğru ve hızlı şekilde yerleştirmektir. Kedi sesi duyduğunuzda herhangi bir kedi değil, panonuzdaki kediyi bulmanız gerekir. (Bazı seslerin görsel karşılığı olmayabilir, aman dikkat!)
Uygulamadaki sesi duyduktan sonra doğru görseli tablasına ilk yerleştiren o eli kazanır. Daha sonra bulanlar panosuna yerleştiremez! Tüm sesler bittiğinde uygulama uyarı verir. Oyun sonlandığında tablasına en fazla nesne yerleştirmiş oyuncu o turu kazanır.
Oyuncu Sayısı: 1-8
 
Uygulamayı indirebilmek için Apple cihazlarda iOS 11 veya üzeri bir versiyon, Android cihazlarda 5.1 ve üzeri bir versiyon gerekmektedir.