img img
5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Maisto Chevrolet Corvette 1957 1:18 Model Araba Old Friends - Mavi

Marka :
Ürün Kodu: MP46472
Model MAIS/32151
  Tükendi!  

Maisto Old Friends koleksiyonu, metal gövde ve plastik parçalardan üretilmiştir.
Maisto’nun Old Friends koleksiyonunda açılır kapılar ve tavan, bazı modellerinde ise açılır bagaj kapağı kullanılmıştır.
Maisto Old Friends’in ön tekerlekleri yönetilebilmektedir. Maisto Old Friends, gerçekçi eskitme görünümü ile Maisto koleksiyonları arasında dikkat çekmektedir.

Model araba nedir ?Model araba, gerçek bir arabanın küçültülmüş versiyonudur.
Orjinal araba tüm detaylarıyla birlikte belirli ölçeklere göre küçültülür ve bir kalıp elde edilir. Bu kalıba metal bir karışım dökülerek model araba üretilir.
20. yüzyılın başlarından beri uygulanan ve Diecast adı verilen bu yöntemle oldukça dayanıklı model arabalar üretilmektedir.
Zaman içerisinde Diecast model araba, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir hobi haline gelmiş ve model araba koleksiyonculuğu hızla yaygınlaşmıştır.

Model arabalarda ölçek nedir ? Model arabalar, orjinal arabanın belirli oranda küçültülmesiyle elde edilir.
Örneğin 1: 24 oranında küçültülmüş bir arabada 1 cm’lik bir parça, arabanın orjinalinde 24 cm’lik bir parçaya denk gelmektedir.
Dünya’da yaygın olan model araba ölçekleri 1: 6, 1: 10, 1: 12, 1: 18, 1: 24; 1: 43; 1: 67; 1: 84 ‘dür. En çok tercih edilen ölçekler ise 1: 18 ve 1: 24 ‘dür.

Maisto: İnternet sitemizde bulunan tüm model arabalar ürün yelpazesi ve kalite açısından dünyanın en büyük diecast üretici firması olan Maisto tarafından üretilmektedir.
Maistonun ürettiği tüm diecast model arabalar gaz pedalından, müzik sistemine; silecek kolundan torpidosuna, kaportasından tekerlek ve jantlarına kadar orjinalinin en ince detaylarına sadık kalınarak üretilmektedir.

Kutu Ölçüleri : 17 cm x 33 cm x 13 cm
 

Yaş Grubu:8+ Yaş