Lonpos Pyramid 101 Plus

Beyin Jimnastiği
Ürün Kodu : MP23425
Model QLP101P
129,90 TL


 Listeme Ekle

Bu üründe 1,30 puan kazanacaksınız!

NASIL OYNANIR?
Lonpos Pyramid 101PLUS zeka oyunu siyah taşıma/oyun kutusu içinde, birbirinde farklı renk ve geometrik şekilde 12 parça içerir. Buna ek olarak, iki adet orijinal oyun kitapçığında ve oyun kartlarında toplamda 202 adet 2D ve 3D oyun bulunmaktadır. Parçalar oyun kitapçığında aynı zamanda harf kodları ile de işaretlenmiştir. Bu da renkkörü olan oyuncuların oyunu kolaylıkla oynamasına imkan sağlamaktadır.
 
Oyunun kuralları çok basittir:
2D (İki boyutlu ) oyunlar için, oyun kitapçığından seviyenize uygun bir oyun seçip, parçaları resimde gösterildiği şekilde kutunun içindeki oyun alanına dizin. Artan parçaları ise oyun alanında boş kalan alana sığdırmaya çalışın. 3D (Üç boyutlu) oyunlar için, parçaları dışarı alıp kutuyu kapatın. Kutunun alt tarafındaki piramit alanını üste çevirin. Oyun kitapçığından seviyenize uygun bir oyun seçip, parçaları resimde gösterildiği şekilde, piramit oyun alanına dizin, artan parçalarla piramidi tamamlamaya çalışın.
 
Gerçekten basit görünüyor değil mi?
Şaşırmayın, aslında düşündüğünüz kadar zor değildir, ama uzaktan göründüğü kadar da kolay değil! 
 
KİMLER OYNAYABİLİR?
3-6 yaş arasındaki çocuklar, yetişkin eşliğinde,
6 yaş üstü çocuklar, tek başına,
Yetişkinler
Üstün Zekalı / Üstün Yetenekli olanlar
Dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlüğü, vb. tanısı konmuş olanlar,
Asperger Sendromu bulunanlar,
3 yaş üzerindeki herkes oynayabilir. 3-6 yaş arasındaki çocuklar yetişkin eşliğinde, en basit seviyeden başlayarak oyunu öğrenebilir, ve kendi başlarına oynayabilir hale gelene kadar bu şekilde devam edebilirler. (Oyun bu haliyle, bu yaş grubu için bir görsel algı ve görsel zeka konularında eğitim ve test materyali olarak kullanılabilmektedir.)
6 yaş üstü herkes, yetişkinler dahil, tek başına oynayabilir. (Aynı şekilde, 6 yaş üstü çocuklar için de, görsel algı ve zeka gelişimi için evde ve okullarda eğitim ve test materyali olarak kullanılabilmektedir.)
 
Yetişkinlerin de zevkle oynayabileceği bir oyun olan Lonpos Pyramid 101PLUS, tam konsantrasyon ve odaklanma sağladığı için başka bir şey düşünmeye izin vermeyecek, meditasyon yapar gibi, iş sonrası stresinizi atarak başarma duygusunu da tatmin edebileceğiniz harika bir araç olacaktır.
 
Üstün Zekalı -Üstün Yetenekliler, kutunun içinde kendilerini motive edip zorlayacak pek çok problem bulacaktır. Dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlüğü, hatta Asperger Sendromu tanısı konmuş çocuk ve kişiler, Lonpos Pyramid 101PLUS’ın basit oyunlarıyla başlayıp hem keyifli zaman geçirme, hem de farkettirmeden zorlaşan seviyeleriyle, emin adımlarla gelişme ve ilerleme şansını elde etmektedirler.
 
Ailece kaliteli zaman geçirmenin en iyi yollarından biri olan bu oyunu çok oyunculu oynayabilmek için, birden fazla Lonpos Pyramid 101PLUS kutusu alarak, aynı oyuna aynı anda başlayıp, rakibinizden önce bitirmenin yollarını aramanız gerekir.
 
Oyun küçük ve hafif kutusu sayesinde, her yere taşınabilir nitelikte olup, en küçük çocuğun çantasında, tatilde, yolda, uçakta, trende, kampta, kumsalda, işyerinde, okula giderken serviste bile yanınızda bulunup oynamaya hazır tutabilirsiniz.
 
Lonpos Pyramid 101PLUS , 3-6 yaş grubunda bir veli veya yetişkin/gözetmen eşliğinde oynanmalıdır. Bu yaş grubunun kazanımları farklıdır. Bu yaş grubunda amaç, son taşı yerine koymak değil, o ana kadar öğrenecekleri pek çok kavramı pekiştirmek ve bazı yeteneklerini geliştirmektir. 
 
Yaş Grubu: 3+ Yaş

Bu Ürünü Satın Alanların Tercih Ettiği Diğer Ürünler


ÇOK SATANLAR

Az Lakırtı Bol İletişim

Terapötik Etkinlikler

59,00 TL 53,10 TL 10%
Yorum Yıldızları (3)

BrainBox Dünya (Türkçe)

Genel Kültür & Hafıza

99,90 TL
Yorum Yıldızları (27)

Orchard Otobüs Durağı (Bus Stop)

Toplama-Çıkarma

99,90 TL 89,91 TL 10%
Yorum Yıldızları (15)

BrainBox İlk Resimlerim (Türkçe)

Görsel Algı & Hafıza

99,90 TL
Yorum Yıldızları (22)

Tik Tak BOMM Ekstra (Ekstra Kart, Ekstra Heyecan)

Kelimeni Bul, Bombadan Kurtul!

134,90 TL 119,90 TL 11%
Yorum Yıldızları (9)

Binbir Surat

Eğlenceli Drama Oyunu

99,00 TL 79,90 TL 19%
Yorum Yıldızları (7)

Hızlı ve Dikkatli

Terapötik Etkinlikler

115,00 TL 89,90 TL 21%
Yorum Yıldızları (1)