5,0 (3)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Learned Games Math Forest Matematik Oyunu

Ürün Kodu : MP29311
Model 8682250044106
  Tükendi!  

Oyuncular bu oyunu oynarken hayvanları üst üste dizdiklerinde sayı doğrusunda ulaştıkları sayıyı rahatça görebilmeleri sayesinde bu iki sayının toplamının ne olduğunu deneyimleyerek görür ve algılarlar. Bu nedenle toplama işlemi artık onlar için sanal bir olay olmaktan çıkıp nesnel bir durum haline gelir.
 
Ayrıca bu işlemlerin sevimli hayvanlarla yapılması onlara daha da eğlenceli gelecektir. Çocukların en önemli işi oyun oynamaktır. Math Forest Oyunu onlara oyun oynama ortamlarına girerek matematiği deneyimleme imkanı sağlayacaktır.
 
Math Forest oyunundaki büyük numaraları hayvanların küçük numaralı hayvanların üzerine çıkamama kuralı da çocuklara denklem çözmeyi öğretecek ve düşünme becerilerini de geliştirecektir.
 
Kazanımlar: Matematik – Mantık yürütme – Problem Çözme
 
Oyun İçeriği: 1 Oyun Zemini, üzerinde rakamlar ve hayvan resimleri bulunan 10 adet parça, 3 zorluk türünde 60 aşamadan oluşan oyun kitapçığı.
 
Oyunun Oynanışı:
Kitapçıkta gösterilen hayvanları seçip oyun alanına yerleştirin.
Ağacın iki tarafındaki hayvanların yüksekliğinin eşitlenmesi için soru işaretli yerlere hangi hayvanların gelmesi gerektiğini bulmaya çalışın.
Unutmayın büyük numaralı hayvanlar küçük numaralı hayvanların üzerine çıkamaz. Yoksa küçük hayvanlar ezilebilir J

 

Yaş Grubu:4+ YaşÇOK SATANLAR