img
5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

EDX 2D 3D Geometric Solids

Marka :
Ürün Kodu: MP33390
Model EX21347
%10
1.932,00 TL 1.738,80 TL
1.500TL Üzeri %15 İndirim
1.477,98 TL
Ücretsiz Kargo
2 Gün İçinde Kargoda

Çocuklara 3 boyutlu geometrik şekillerin 3 boyutlu ve 2 boyutlu gösterimlerini öğretmek için harika bir set! Prizmaların içlerinde, katlanıp açılabilen ve prizmanın 2 boyutlu açılımını gösteren esnek  plastik şablonlar bulunur. Bu sayede pek çok uygulamalı öğrenme imkanı sunar. 3D katıların özelliklerini, 2D şekilleri ve 3D katılar arasındaki ilişkileri, hacim ve kapasiteyi ve yüzey alanını keşfetmek için idealdir.
 
Renkli ve 8cm boyutlarında 12 geometrik katı cisim içerir: Küp, silindir, koni, üçgen prizma, kare piramit, üçgen piramit, dikdörtgen piramit, beşgen piramit, altıgen piramit, dikdörtgen prizma, beşgen prizma ve altıgen prizma.
 
Köşeleri ve kenarları yuvarlatılmış dayanıklı plastikten yapılmıştır. İçlerindeki katlama ağları yumuşak ve esnek plastikten yapılmıştır. Kaliteli malzemesi sayesinde yıllarca kullanılabilir.
 
Kazanımlar: Matematik ve Geometri (Alan, hacim, kategorizasyon ve sıralama, açı, ölçüm, hesaplama, simetri, oran), Görsel-uzamsal beceriler, İnce motor becerileri ve el-göz koordinasyonu
 
Öneriler:
Geometrik şekilleri ve katıları öğretin. Hem 3 boyutlu görünümlerinden, hem de 2 boyutlu açılımlarından yararlanın.
Hepsinin kaç yüzü, köşesi, kenarı olduğunu saymalarını ve söylemelerini isteyin.
Her öğrenci bir şekil olsun, kendi şeklini tarif ederek (örn; benim X kenarım, Y yüzüm var, ben neyim?) diğer öğrencilerin tahmin etmesini sağlasın.
Açılımları renkli veya desenli karton/mukavva vb. malzemelerin üzerine koyup çizebilir ve kendi üç boyutlu cisimlerinizi çizebilirsiniz.
 
İçerik: 8 cm boyutlarında 12 3-boyutlu geometrik cisim ve 2-boyutlu açılımlarını gösteren 12 adet katlanır şablon

 

Yaş Grubu:6+ Yaş