img
5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Hepsi Sana Miras - Suç ve Ceza

Ürün Kodu : MP33928
Model 9786054729272
%25
80,00 TL 60,00 TL
1 Gün İçinde
Tükenmek Üzere

Sayfa Sayısı : 96 Sayfa
Kitap Boyutu : 17 cm * 23 cm
Yazarı: Abraham B. Yehoshua
Çeviren: Yelda Gürlek
Yayın Tarihi: Eylül 2014
Kapak: Flexi 
Yaş Grubu: 9+
 
Hemen şimdi, şu anda,sokağın köşesine koş, yere kapan ve tüm dünyaya haykır: "Ben bir suç işledim!" 
"Hepsi Sana Miras serisini hazırlayanlara çocuklara anlatmak üzere Dostoyevski’nin "Suç ve Ceza"sını seçtiğimi söylediğimde, fazlasıyla hayrete düştüklerini gördüm. Aslında anlaşılabilir bir tepki bu. Zira dünya edebiyatının en iyi on romanından biri sayılan "Suç ve Ceza", iyi ve kötülerin daha en baştan belli olduğu ve kendileriyle asla çelişmedikleri romanlardan değildir.
 
Yakışıklı, akıllı ve yardımsever bir öğrenci olan başkahramanımız Raskolnikov, henüz romanın başında bir cinayet işler. Dahası, bu yaptığı eylemi kendince haklı görmektedir. Ve zaman içinde, onun işlediği bu korkunç suçun bilincine varmasına ve vicdanıyla yüzleşmesine tanık oluruz. "Suç ve Ceza"yı torunlarıma (on yaşındaki Tamar ve sekiz yaşındaki Gaia) okuduğumda, beni elektrik çarpmış gibi dinlediler.
Eşim ve ben işte o zaman şunu farkettik: Onların böylesine etkilenmelerine sebep olan şey, işlediği suçun bilincine vararak, bunun cezasını çekmek ve pişmanlığını yaşamak isteyen genç öğrenci Raskolnikov’un onlarda uyandırdığı derin empati duygusuydu. Ve bir kez daha emin oldum ki, "Suç ve Ceza" sadece yetişkinleri değil, tüm dünya çocuklarını etkileyecek kadar özel bir eser."Abraham B. Yehoshua
 
On kitaplık HEPSİ SANA MİRAS serisinin beşinci kitabında, bir Dostoyevski klasiği olan "Suç ve Ceza"yı bize ünlü İsrailli yazar Abraham B. Yehoshua anlatıyor, Sonja Bougaeva ise resimliyor.


ÇOK SATANLAR