img
5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Hepsi Sana Miras - Kral Lear

Ürün Kodu: MP33926
Model 9786054729715
%20
118,00 TL 94,40 TL
24 Saatte Kargoda

Sayfa Sayısı : 104 Sayfa
Kitap Boyutu : 17 cm * 23 cm
Yazarı: Melania G. Mazzucco
Çeviren: Kemal Atakay
Yayın Tarihi: Temmuz 2016
Kapak: Flexi 
Yaş Grubu: 9+
 
Daha önce kraldın, şimdi evini yanında taşıyan bir salyangozsun. Her şeyin vardı, şimdi hiçbir şeyin yok. Senden delisi var mı?
 
Yeterince yaşlandığına ve daha fazla krallık yapmak istemediğini fark eden Kral Lear, ülkesinin topraklarını üç kızı arasında bölüştürmeye karar verir. Onları yanına çağırır ve her birine ayrı ayrı, kendisini ne kadar sevdiklerini sorar.
İki büyük kardeş, Goneril ve Regan, süslü cümlelerle kralın gururunu okşar.
En çok sevdiği küçük kızı Cordelia ise şöyle cevaplar: "Bir kız çocuğunun babasını ne kadar sevmesi gerekiyorsa o kadar. Ne daha fazla ne daha az." Ne var ki kral uzun zamandır kraldır, dalkavuklukla ve yalan övgülerle zehirlenmiştir; küçük kızının bu abartısız cümlesinin arkasındaki samimiyeti göremez.
Deliye dönen kral, Cordelia'yı evlatlıktan çıkararak krallığını diğer iki kardeş arasında bölüştürür. Ama çok zaman geçmeden Goneril ve Regan’ın gerçek niyetleri ortaya çıkacaktır. Kendi krallığında evsiz, topraksız ve askersiz kalan yaşlı kral, sadık soytarısıyla birlikte kendini yollara vurur. Tek bir umudu vardır: Cordelia’yla yeniden bir araya gelebilmek.
 
On kitaplık HEPSİ SANA MİRAS serisinin sekizinci kitabındaWilliam Shakespeare’in ölümsüz eseri Kral Lear’i, İtalya’nın en önemli yazarlarından Melania G. Mazzucco yeniden anlatıyor, Emanuela Orciari ise resimliyor.