Çocuk Kalbi Let's Challenge Elementary - İngilizce Kutu Oyunu

Ürün Kodu : MP35538
Model C1100-LCE11


24 Saatte Kargoda
 Listeme Ekle

Bu üründe 1,39 puan kazanacaksınız!

LET'S CHALLENGE - VAR MISIN İDDİAYA? İngilizceyi Eğlenerek Öğreten Yeni Nesil Kutu Oyunu
 
Let’s Challenge, sahip olduğu sıra dışı algoritmasıyla yabancı dil öğrenimini eğlenceli hale getiren benzersiz bir kutu oyunudur. Çocuklara sıkıcı gelen yabancı dil öğretim setlerinden ziyade, klasik masa oyunları baz alınarak tasarlanmıştır. Bu yönüyle yabancı dil öğrenimine yeni bir bakış açısı kazandırmış olmasının yanı sıra, ekstra eğlenceli ve rekabetçi donanımları da içinde barındırmaktadır.
 
Oyunun içeriğinde, 1 oyun kataloğu,  1 oyun alanı, 1 oyun kılavuzu, cevap anahtarı ve sözlük, 6 karakter figürü, 1 renk zarı, 1 puan zarı, avantaj kartı destesi ve puan kartı destesi bulunmaktadır.
Oyun kataloğunda, içeriklerine göre sınıflandırılmış 30 oyun sayfası ve her bir oyun sayfasında resimlendirilmiş 18 kelime vardır ve oyun, toplam 540 kelime içermektedir.
3 oyuncu veya 2 kişilik 3 takımla oynanabilir.
 
Let’s Challenge, günlük hayatta sık karşılaşılan durumlara göre, eğitmenlerin de görüşleri alınarak tamamlanmış olup ev, okul, sosyal yaşam, alışveriş, tatil, eğlence, yiyecek ve ulaşım ile ilgili çocukların en çok ihtiyaç duyulabileceği yabancı dil kelimeler eğlenceli şekilde öğretilmeye çalışılmıştır.
 
Let’s Challenge, kalite ve sağlık açısından çocuklarımızın güvenliği göz önüne alınarak üretilmiştir. Oyun, herhangi bir elektrikli aksam ve pil içermemekte olup oyun zarı gibi küçük parçalar içerdiğinden dolayı 36 aydan küçük çocuklar için önerilmemektedir.
 
NEDEN LET’S CHALLENGE? 500’den Fazla Resimlendirilmiş Kelime İle Yabancı Dil Öğrenmenin En Eğlenceli Yolu
 
Günümüzde ebeveynlerin çocuklarının yabancı dil öğrenmesi konusundaki ısrarının çok farklı gerekçeleri vardır. Yabancı dil bilmek veya öğrenmek, çocukların matematiksel ve bilimsel kabiliyetini geliştirir ve aynı anda birçok konuyu düşünme ya da aynı anda birçok işi yönetme gibi özelliklerinin gelişmesine yardımcı olur. Yabancı dil bilen çocuklar farklı bakış açıları yakalarlar, bu da onların özgüvenlerinin artmasını sağlar. Yapılan araştırmalarda, erken yaşlarda yabancı dil eğitimi almış çocukların yabancı dil dışındaki diğer derslerde de yabancı dil bilmeyen arkadaşlarından daha başarılı oldukları görülmüştür.
 
Lakin çocuklar yabancı dil öğrenme sürecinde çeşitli problemlerle karşılaşmaktadırlar. Bunlardan en önemlisi, yabancı dil kelime sayısının çok fazla olması sebebiyle onları ezberleme konusunda yaşadıkları zorluklardır. Çocuklar okulda öğrendikleri yabancı dil kelimeleri yeterli derecede tekrar etmeye ve pekiştirmeye vakit bulamadıkları için öğrenmiş oldukları kelimeleri zamanla unutmaktadırlar. Ayrıca yabancı dil kelimelerin ezberlenmesi konusunda kullanılan çoğu yöntemin çocukların motivasyonunu artırıcı yeterli donanıma sahip olmaması sebebiyle yabancı dil öğrenmek çocuklar için sıkıcı bir aktivite olarak görülmekte ve onlar için sadece sınavına girilecek bir ders niteliği taşımaktadır.
 
Araştırmalara göre, hatırlama, uyarıcının sadece görsel veya sadece yazılı olana göre hem görsel hem de yazılı olarak sunulmasıyla daha iyi gerçekleşmektedir çünkü bu şekilde sunulan uyarıcılar bellekte daha kalıcı şekilde korunabilmektedir. İşte bu yüzden, hem yazılı hem de görsel materyalleri içeriğinde barındıran Let's Challenge, yabancı dil kelime öğrenimini çocuklar için sıkıcı olmaktan çıkarıp eğlenceli bir aktivite haline getirecek, tekrar tekrar oynanması sonucunda çocukların yabancı dil kelimeleri ezberleme konusunda yaşamış oldukları sıkıntıları büyük ölçüde azaltacak ve çocukların hem yabancı dil kelime öğrenmelerine hem de arkadaşlarıyla ve aileleriyle birlikte kaliteli zaman geçirmelerine yardımcı olacaktır.

Bu Ürünü Satın Alanların Tercih Ettiği Diğer Ürünler


ÇOK SATANLAR

Clementoni Tech Toys - Hikayeci, Bir Varmış Bir Yokmuş

Hayal Gücünü Geliştiren Hikayeler

449,99 TL 299,90 TL 33%

Tik Tak BOMM Ekstra (Ekstra Kart, Ekstra Heyecan)

Kelimeni Bul, Bombadan Kurtul!
Sepette %10 İndirimli

238,00 TL 214,90 TL 9,%
Yorum Yıldızları(43)

Az Lakırtı Bol İletişim - Okul Öncesi

Terapötik İletişim Oyunu
Sepette %10 İndirimli

120,00 TL 84,00 TL 30%
Yorum Yıldızları(21)

Rory'nin Hikaye Küpleri - Yolculukta - Hediyelik (Rory's Story Cubes - Voyages)

Hayal Gücü Dile Gelse!

Sepette %10 İndirimli

175,00 TL
Yorum Yıldızları(2)

Az Lakırtı Bol İletişim

Terapötik İletişim Oyunu
Sepette %10 İndirimli

120,00 TL 84,00 TL 30%
Yorum Yıldızları(22)

Zeka Kutusu (2-4 Yaş)

Konuşmayı ve Dikkati Geliştiren Oyuncak
Sepette %10 İndirimli

119,00 TL
Yorum Yıldızları(1)

Kategori X

Kelime Dağarcığını Geliştir
Sepette %10 İndirimli

199,99 TL 139,90 TL 30%
Yorum Yıldızları(3)
Yorum Yıldızları(6)