5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Circle Toys Dondurma Eşleştirme

Marka :
Ürün Kodu: MP36042
Model CRCL023
%25
199,90 TL 149,93 TL
24 Saatte Kargoda

Hangi çocuk dondurmayı sevmez? Hemen hemen bütün çocuklar dondurma yemeyi çok sever.
Kakaolu, vanilyalı, meyveli, fındıklı, fıstıklı onlarca dondurma çeşidi sayılabilir.
Circle Toys olarak çocukların çok sevdiği bu yiyecekle çok güzel bir akıl/zekâ oyunu tasarladık.
 
Nasıl Oynanır?
Çok küçük çocuklarda, önüne kartlar serilir ve kart üzerinde hangi görsel varsa adı söylenir. Örneğin kivi, muz, portakal gibi. Daha sonra ise, kartların eşlerini bulması istenir.
Biraz daha büyük çocuklarda ise, kartların resimli yüzeyleri alt tarafta kalacak şekilde dizilir.
Birinci kişi iki kart açar, aynı görselse kartları alır ve ikinci defa kartları açmaya hak kazanır. Şayet farklı görselleri açarsa kartları kapatır ve oyun sırası ikinci kişiye geçer.
 
Oyunun en önemli kısmıysa, farklı görselleri açan kişinin hangi kartın nerede olduğunu hafızasında tutması gerekir. Zamanla bir çift, iki çift derken onlarca kartın nerede olduğunu hafızasında tutmaya başlar.
Dondurma eşleştirme oyunuyla, çocukların hafızasının güçlendirilmesinin yanında renkleri, geometrik şekilleri ve meyveleri oynayarak öğrenmeleri amaçlanmıştır. Sizlerde Dondurma Eşleştirme oyununu aile içi aktivitelerde, grup ve sınıf aktivitelerinde çok farklı şekillerde kullanabilirsiniz.
 
Kazanımlar: Benzer ve farklı şeyleri ayırt etmesine, gözlem yeteneğinin gelişmesine, hafızasının gelişmesine, düşünme yeteneğinin gelişmesine katkı sağlar.

 

Yaş Grubu:18+ Ay