5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Circle Toys Dokun Hisset Yavru Hayvanlar

Marka :
Ürün Kodu: MP36036
Model CRCL024
%30
411,90 TL 288,33 TL
Para Puan Bu üründen 2,88 TL değerinde Panda Puan kazanacaksınız.
24 Saatte Kargoda

Dokunma algısı neye dokunduğumuzu bilme yeteneğimizdir. Bebeklerimiz ve çocuklarımız ne kadar farklı dokulara dokunursa, dokunsal algısı o ölçüde gelişmektedir. Başka bir deyişle, yumuşak veya sert bir tüye dokunduğumuzda o tüyün yumuşak veya sert olduğu bilgisi parmaklarımızdaki reseptörler tarafından hissedilir, bu bilgi, merkezi sinir sistemine gönderilir ve bu algının oluşmasına sebep olur.
 
Dokunsal algı ne kadar gelişirse, parmak kontrolü ve parmak manipülatif hareketleri o kadar olumlu etkilenir. Bu durum ise özellikle kalem tutuşu ve düzgün yazı yazma gibi önemli becerileri olumlu yönde etkiler. Kısacası dokunsal ayırt edici sistem (algı), ince motor becerilerimizin temel taşlarındandır.
 
Zayıf dokunma algısı olan çocuklar küçük veya kırılgan eşyaları tutarken el-göz koordinasyonuyla alakalı sakarlıklar yaşayabilir. Kalemi “hissetmelerine” yardımcı olmak için kalemi çok sıkı tutabilirler. Circle Toys olarak bütün bu bilgilerin ışığında bebeklerimizin ve çocuklarımızın Dokunma/Taktil duyusunun gelişimine katkı sağlayan Dokun Hisset Tanı' dan sonra serinin ikinci ürünü olarak İlk Dokun Hisset Kartlarım: Yavru Hayvanlar' ı tasarladık.
 
18 karttan oluşan ürün, ön yüzde yavru hayvan ve üzerinde gerçek dokuya en yakın 'dokun hisset elementi', arka yüzünde ise anne hayvan ve o hayvanla ilgili kısa bilgisel mevcuttur.

 

Yaş Grubu:12+ Ay