İçerik Detay

Odaklanma Becerileri

  •  18.09.2017
  •  

Dikkat ve odaklanmayı öğrenmek, öğrenmenin diğer türleri için olmazsa olmazdır. Konsantre olabilmek özellikle problem çözme becerisini geliştirmek için gereklidir.

Üst Üste Dizme

Bloklarla veya üst üste konabilen her türlü oyuncakla oynayabilirsiniz. Çocuğunuzdan oyuncaklarını en çok ne kadar yüksek olacak şekilde dizebileceğini göstermesini isteyin.

Bozuk Para Oyunu - Yaş Grubu: 2+

Farklı büyüklükteki bozuk paraları bir araya getirin. Çocuğunuz sizi seyrederken 4 bozuk paraylabir dizilim yapın, örneğin 2 tane 50 kuruş, arkasından 2 tane 1 lira gibi. Paralarıhazırladığınız diğer bozuk paralarla karıştırın ve çocuğunuzdanhatırladıklarıyla aynı dizilimi oluşturmasını isteyin. Doğru kombinasyonu oluşturursa yanağına mutlu bir öpücük kondurun, yanlış sıralama yapıyorsa da odaklanma becerisinde uzmanlaşana kadar ona tatlılıkla küçük düzeltmeler verin.

Bantları Ayırma

 

Uzunca kestiğiniz bant şeritlerini masa, buzdolabı kapısı vb. düz bir yüzeye yapıştırın. Yapıştırırken şeritlerin üst üste gelmesini sağlayın. Çocuğunuza tırnağını kullanarak bantları nasıl birbirinden ayırabileceğini gösterin ve sonra onun yapmasını isteyin.

 

 

 

Mucit Panda Blog İçeriğidir.