5,0 (1)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Perde Senin

Ürün Kodu: MP32209
Model 9786052264126
  Tükendi!  

Perde senin oyunu sessiz sinema oyunu temellidir. Birçok neslin severek oynadığı bu oyunu sizin için bir board oyunu haline getirdik. Perde senin oyunu en az dört kişiyle ve her takımda 2 ya da 3 kişi olacak şekilde oynanırsa çok daha keyifli olur. Oyun bir genel kültür oyunu olduğundan çocukların genel bilgi düzeyini geliştirmede oldukça faydalıdır.
 
İÇERİK Oyun kutusunun içinden 4 piyon, 1 kum saati, 1 zar, 5 farklı kart (Mavi Film kartları, Mor Replik kartları, Turuncu  Soru kartları, Pembe Olay kartları, Sarı Animasyon kartları) ve mısır kartları çıkar. 
 

 

OYUN NASIL OYNANIR?
Board’un üzerindeki başlangıç noktasına oynanacak grup sayısı kadar piyonları koyun. Oyun başlarken grup başına 10 mısır kartı verilir, diğerleri kasada kalır. En  büyük zarı atan oyuna başlar. Piyonla atılan sayı kadar ilerlenir. Üzerine geldiğiniz kart hangi renkse o renkten bir kart seçilip, karta göre ne yapmanız gerekiyorsa onu uygularsınız. (Örn.  Mavi kart gelirse filmi kurallara uygun anlatırsınız, mor kart gelirse kurallara göre repliği okursunuz vb..)
 
Film kartlarının anlatma süresi 2 dakikadır. Kartı çeker çekmez 1 dakikalık kum saati ters çevrilerek süre başlatılır. 1 dakikalık süre bittiğinde kum saati tekrar çevrilir. Film repliklerinin cevaplanma süresi ipucu istenmezse 1 dakika(istenirse 2 dakika),soru kartlarının cevaplanma süresi ise 1 dakikadır.  Bilen grup
diğerinden 1 mısır kartı alır. Bilemezse oyun devam eder. Olay kartlarında mısır kartı verme ya da kart seçme hakkı tanındığında mısır kartı kazanılmaz, oyun devam eder.
 
OYUN NASIL KAZANILIR?
Bitiş’e ilk  gelen oyunu kazanır gibi görünse de mısır kartı sayısı burada önemlidir. Bitiş’e ilk geldiği halde mısır kartı 15’in altındaysa almak istediği mısır kartı sayısı kadar geri giderek  oyuna devam eder.(mısır kartı kasadan alınır) Hem bitiş’e ilk gelen hem de mısır kartı 15 ve üzeri olan oyunu kazanır. 

 

Yaş Grubu:5+ Yaş