img img
4,1 (9)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Bu Senin Seçimin Oyunu

Ürün Kodu: MP27935
Model 9786056635717
  Tükendi!  

İçerik:

70 karttan oluşur. 35 adet seçim kartları(mavi) 35 adet sonuç kartları(kırmızı) 60 adet olumsuz seçim ve sonuç kartları, 10 adet olumlu seçim ve sonuç kartları

Bu oyundaki hedef seçim kartlarıyla sonuç kartlarını eşleştirmektir.

Seçim kartları birden fazla sonuç kartıyla eşleşiyor da olabilir. Başka bir sonuç kartının da eşleştiğini düşündüğünüzde onu da sonuç olarak ekleyebilir ve bir seçimin birden fazla sonucu olabileceğini görüp çocuğa da gösterebilirsiniz.

Çocuklardan uygun ve uygun olmayan davranışların farkını görmeleri için kendilerinin seçmesini isteyebilirsiniz.

Birden fazla çocukla oynadığınız zaman yetişkin olarak siz çocuklara seçenek kartlarını dağıtıp ona uygun olabilecek çözüm kartlarını ortaya koyabilir ve çocuğun seçeceği kart üzerinden konuşabilirsiniz.

Kartları zincirleme seçim ve sonuç olarak da kullanabilirsiniz. Örneğin kirlileri çamaşır sepetine koymayınca hem temiz çamaşır bulamadı hem de okula kirli pantolonla gitmiş oldu gibi...

Oyun bittiğinde çocukla/larla gün içerisinde yaptığı seçimler ve verdiği kararlarla ilgili konuşabilirsiniz.

Pozitif ve negatif seçimlerin çocuğu nasıl etkilediğini ve negatif seçim kartlarını da kullanarak onları pozitif seçenek haline nasıl dönüştürebilir ve sonucu nasıl olurdu konuşabilirsiniz.

Uzun Süreli Etkisi:

Bu oyunla birkaç hafta oynadıktan sonra çocuğun bir davranışından bahsederken oyuna değinerek örnekler verebilirsiniz.

Ödevini yapmadığında kartı gösterip tv izleyemeyeceğini ya da zamanında yatmayıp oynamayı seçtiğinde yatma saatinden 10 dakika erken yatacağını gösterip uygulayabilirsiniz.
 

Yaş Grubu:3+ Yaş