img img img
5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Artebella Zıpla Kazan

Marka :
Ürün Kodu: MP40795
Model AZOYN017
  Tükendi!  

Herkesin severek oynayabileceği görsel algı, dikkat ve strateji gelişimi sağlayan 2 ile 4 kişi arasında oynanabilen bir grup oyunudur.
Bağlantısal düşünme, problem çözme, matematiksel düşünme ve odaklanma becerilerini geliştirir.
 
Bütün kompozit pulları karıştırın. Oyun panosunun ortasındaki 4 kare hariç, geriye kalan her bir kareye rastgele birer kompozit pulu yerleştirin. Panonun merkezindeki dört kompozit pulu alın. Bunlar oyunda kullanılmayacaktır. Oyuna kura ile başlanır. Oyun saat yönünde devam eder. Sıranız geldiğinde panodaki bir pulu kullanarak zıplayarak başka bir taş kazanmaya çalışın. Taşlar kazanılana kadar herhangi bir oyuncuya ait değildir. Bu yüzden sıranız geldiğinde zıplama parçası için istediğiniz pulu kullanabilirsiniz. Çapraz zıplanmaz, bütün zıplamalar yatay veya dikey olmak zorundadır.
 
Zıplamak için: kompozit pulu seçin ve üstünden zıpladığınız pulun bitişiğindeki boşluğa koyun. Kompozit pulunuzu fırsat olduğunda birden fazla zıplama gerçekleştirebilirsiniz. Bir kompozit pul ile daha çok zıplamak için, gerekli olduğunda birçok kez yön değiştirebilirsiniz. Üstünden zıpladığınız pulu alabilirsiniz.Eğer istemiyorsanız birden çok zıplama yapmayabilirsiniz. Bir zıplama kazandığınızda,aldığınızı söyledikten sonra pulu kendi oyun alanınızdaki rengine koyunuz. Oyun sonunda en fazla tamamlanmış zıplama setine sahip oyuncu oyunu kazanır. Tamamlanmış set her zıplama pulu birer renk içerir. Beraberlik söz konusu ise toplamda en fazla kompozit puluna sahip olan oyuncu oyunu kazanır. Eğer hala beraberlik varsa oyun berabere biter.
 
İçindekiler:
4 farklı renkte toplam 100 Adet Kompozit 1 adet oyun platformu

 

Yaş Grubu:6+ Yaş