img img img
5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Artebella Hayvanlar Domino

Marka :
Ürün Kodu: MP40787
Model AZOYN013
  Tükendi!  

Çocuklarda gözlem yapmayı, hızlı düşünmeyi ve algıda seçiciliği geliştirir. Şekillerin tanıması ve algılamasına yardımcı olur.
Hem görsel algı becerisi hem de hızlı düşünme becerisi kazandırır. Eğlenceli ve akıcı oynanan bir oyun olmasından dolayı büyük çocuklar ve yetişkinler içinde uygundur.
Gözlem, seçici dikkat, odaklanma, renk tanıma, kopyalama ve bilgiyi transfer etme kabiliyetini geliştirir. 
 
Domino Oyunu'nda, üzerinde ikişer şekil bulunan 40 kompozit kart bulunmaktadır. Kalın kartonmalzemeden üretilen kompozit kart dayanıklıdır.
Oyun en az iki, en fazla dört oyuncuyla oynanır.Oyuna başlarken kompozit kartlar resimli yüzleri yere dönük olarak karıştırılır. Her oyuncu yedişer kompozit kart çeker.
En genç oyuncu bir kompozit kartlarını masaya resimli yüzü üste gelecek şekilde koyar.
İkinci oyuncu bu kompozit kart yanına, kompozit kartın iki ucundaki resimlerden biriyle eşleşen kompozit kartını yerleştirir. Eşleşen kompozit kartı yoksa oyuncu kompozit kart dağıtımından arta kalan masadaki kompozit kartlardan, eşleşen bir kompozit kart gelene kadar kompozit kart çeker.
Geriye kalan kompozit kartlar oyun boyunca elinde eşleşen kompozit kartı olmayan oyuncular tarafından çekilir.
Üzerinde aynı resimli kompozit kartlar genelde diğer kompozit kartları dik kesecek biçimde konulur ve bazı oyun türlerinde oyuncuya ikinci bir kezoynama hakkı kazandırır.
Oyunculardan biri elindeki bütün kompozit kartları bitirdiğinde "domino" der ve oyunu kazanmış olur.

 

Yaş Grubu:6+ Yaş