img img img
5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Artebella Ahşap Tictac Plus ve Tactix

Marka :
Ürün Kodu: MP40785
Model AZOYN018
  Tükendi!  

 

TİC TAC PLUS
Çocuklar ve büyükler için stratejik ve eğlenceli Filipin kökenli Damaya benzer kolay bir oyundur. Sebep sonuç ilişkisi kurabilme yeteneğini arttırır.Sosyalleşmeyi ve girişkenliği arttırır. Hızlı düşünme ve karar verme yeteneğini geliştirir.
Nasıl Oynanır :
Arka arkaya 3 kere dama yapan ilk oyuncu kazanır. Bir sıra yatay, dikey veya çapraz olarak yapılabilir. Tüm pullar tahtaya girdikten sonra, oyuncular sırayla 3 dama yapmak için pullarını bir seferde bir noktadan hareket ettirir. Atlamaya izin verilmez. Pullarını yalnızca bitişik, boş noktalara hareket edebilir. Pullarını 3 sıraya taşıyan ilk oyuncu kazanır. Oyun, bir oyuncu arka arkaya üç dama toplayana veya bir oyuncu pullarını hareket ettiremediğinde veya bir pozisyon üç kez tekrarlandığında devam eder.
 
Tactix
 
Tactix oyunu 2 kişi ile oynanır.
Sırası gelen her oyuncu yatay ve dikey kareler boyunca birbiri ile bağlantılı pullardan istediği kadarını alabilir.
Aynı anda farklı satır ve sütunlardan pul alınamaz.
Çapraz karelerde bulun pullar alınamaz.
Aynı satır ve sütunda yer alan pullar arasında boşluk varsa bu pullar aynı anda alınamaz. Yani pulların yan yana olması gerekir.
Oyun alanında kalan son taşı alan oyunu kaybeder.
Tactix oyunu bireyin algı yeteneğini geliştirir. Bireyin olayları daha çabuk algılamasını, yorumlamasını sağlar. Ayrıca çocukların motor kaslarının gelişmesine katkıda bulunur.

Yaş Grubu:6+ Yaş