5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Art Puzzle Vitaminleri Öğreniyorum

Marka :
Ürün Kodu: MP42868
Model 5833
  Tükendi!  

Beslenme insanın sağlıkla hayatını devam ettirebilmesi için çok önemlidir. Günümüzde birçok çalışma ile sağlıklı beslenmenin yolları halen araştırılmaktadır.
Ne yediğini bilmek ve neyi neden yediğini bilmek ise çok daha önemlidir.
Art Puzzle Pre-School Serisi’nin bir üyesi olan " Vitaminleri Öğreniyorum” yapbozu, çocuklarımıza keyifli bir yolla besinleri ve içerdikleri vitaminleri öğretmek amacıyla tasarlanmıştır.
A, B, C, D, E, K vitaminlerini içeren bu yapboz, her bir vitamini barındıran birden fazla besini de çocuklarımızın öğrenmesine ve vitaminler ile besinleri eşleştirmesine fayda sağlayacaktır.
Çocuklarımızın hem zihinsel hem de fiziksel gelişimine katkıda bulunan bu etkinlik, aynı zamanda sağlıklı besinlere aşina olmalarını sağlayarak yeme-içme alışkanlıkları üzerinde de olumlu etki de bulunacaktır.

Tamamen sürdürülebilir ham maddelerden üretilen, çevre dostu ürünlerimiz ile çocuklarımızın güvenle öğrenmelerine katkıda bulunacak ürünlerimiz, gerekli tüm kalite standartlarına uygun şekilde çocuklarımızın beğenisine sunulmaktadır.

Vitaminlerin Faydaları;
A Vitamini : Görme ve bağışıklık sistemi bakımından önemlidir. Kalp, böbrek ve akciğer gibi organların sağlıklı çalışmasına katkı sağlar.
B Vitamini : Zihinsel gelişimi destekler. Mide ve bağırsakların korunmasında fayda sağlar. Cildin yapısını onarır.
C Vitamini : Yaraların iyileşmesinde kullanılan bir protein olan kolajenlerin üretiminde önemli rol oynar. Ayrıca, vücudumuzu hastalıklara karşı korumak için, bağışıklık sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardım eder
D Vitamini : Kasların hareketine yardımcı olan, özellikle kemikleri güçlendiren bir yapı maddesidir
E Vitamini : Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için çok önemlidir. Ayrıca E vitamini antioksidan etkisiyle kanser, kalp damar gibi ciddi hastalıklara karşı da vücudumuzun korunmasına yardım eder.
K Vitamini : Kanın pıhtılaşmasına ve kemiklerin sağlıklı oluşumuna katkı sağlayana bir vitamindir

Parça Sayısı : 54 Parça
Ürün Kutu Ölçüsü : 26,5 x 18 x 6 cm
Ürün Ağırlığı : 687 Gr.

Yaş Grubu:3+ Yaş