img
5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Çocuklar için Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (Y) Etkinlik Kitabı

Marka :
Ürün Kodu : MP43362
Model 9786250002193
  Tükendi!  

Sayfa Sayısı : 152
Kitap Boyutu : 27 x 20 cm
Yazar: Dr. Sümeyra Ayık ve Çelebi Kalkan

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (Küresel Amaçlar), yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır.

Dünya Ekonomik Forumuna göre iklim eğitimi kavramı, çevresel bozulma gibi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının sadece çevre boyutunu değil, aynı zamanda ekonomi ve toplum boyutuna da etkileri ile mücadele etmeyi amaçlayan bir eğitim modelini ifade eder.

Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitimin amacı ise; iklim değişikliği, çevresel bozulma, biyolojik çeşitlilik kaybı, yoksulluk ve eşitsizlik dahil olmak üzere karşılaştığımız birbirine bağlı küresel zorlukları ele almak için her yaştan öğrenciyi bilgi, beceri, değer ve tutumlarla güçlendirmektir.

Birleşmiş Milletlerin ortaya koyduğu Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarından, 4. Amacın 7. hedefi; 2030’a kadar sürdürülebilir kalkınma ve sürdürülebilir yaşam tarzları için eğitim, insan hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği, barış ve şiddete başvurmama kültürünün geliştirilmesi, dünya vatandaşlığı ve kültürel çeşitliliğin ve kültürün sürdürülebilir kalkınmaya katkısının takdiri yoluyla bütün öğrenciler tarafından sürdürülebilir kalkınmanın ilerletilmesi için gereken bilgi ve becerinin kazanımının sağlanması, küresel vatandaşlık eğitiminin, cinsiyet eşitliği ve insan hakları da dahil olmak üzere sürdürülebilir kalkınma için eğitiminin; milli eğitim politikalarının, müfredatın, öğretmen eğitiminin ve öğrenci değerlendirmenin tüm düzeylerinde yaygın hale gelmesidir.

Uygulama araçlarını güçlendirmek ve sürdürülebilir kalkınma için küresel ortaklığı canlandırmak için hazırladığımız; bilişsel, sosyal duygusal ve davranışsal öğrenme alanlarında, 251 Kazanım 92 Kavram ve 68 Yaratıcı Etkinlikten oluşan, "Çocuklar için Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Yetkinlik Kitabı" mızı bu ekosisteme katkı sağlamak için hazırladık.

Çünkü öğrenme, her yaştan öğrenciyi ve öğreniciyi bugünün ve geleceğin zorluklarına çözümler bulmaya hazırlamalıdır. Çünkü kaliteli eğitim olmadan insani becerileriler geliştirilemez, insani becerileriler geliştirilemez ise Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşmak mümkün değildir!

Sürdürülebilir bir gelecek için eğitim anahtarımız...
 

Yaş Grubu:7+ YaşÇOK SATANLAR