5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

4M Volkan Yapım ve Deney Kiti 3230

Marka :
Ürün Kodu: MP44098
Model 4M/03230
529,50 TL
Ücretsiz Kargo
2 Gün İçinde Kargoda

Bu muhteşem deney ile Volkanik dağın özelliklerini keşfetme zamanı!
Önce biraz Volkanik dağlar hakkında bilgi edinmeye ne dersin? Yerin derinliklerinde, 1000 santigrat dereceyi aşan sıcaklıklarda kayalar erir ve magma oluşturur.
Ardından magma, yanardağlardan Dünya'nın yüzeyine yükselerek patlar ve lav akışlarına neden olur.
Volkanik patlamalar yıkıcı olsa da, toprağa verdiği mineraller ve besinler ile Dünya'ya fayda sağlarlar.

Bu kitte ise 9,5 cm boyutunda bir Volkan dağı oluşturacaksın! Volkan dağını oluşturduktan sonra yapman gereken, volkanı patlatmak için biraz sirke ve kabartma tozuyla oluşturduğun karışımı volkan dağının içine dökmek. Patladığında, yanardağdan kabarcıklı, gazlı bir sıvı akacaktır. Volkanik dağı tekrar tekrar patlatabileceğini de unutma!
Volkan dağını oluştur, dilediğin gibi boyayarak özgün tasarımını yarat ve oluşturduğun bu dağı patlat! Bu muhteşem deneyimin tadını çıkar!

Şimdi de kitin içerisinde volkan dağını oluşturabilmen için neler var ona bir göz atalım.
Kitin içerisinde; 1 volkan kalıbı, 2 adet kaliteli sıva torbası, 1 karıştırıcı, 1 dekorasyon için eğlenceli grafik sayfası, 1 yanardağ bilimi ile ilgili eğlenceli gerçekler ve yanardağınızı nasıl patlatacağınızı içeren bir dizi talimat bulunmaktadır.
Kitin içerisinde, oluşturduğun volkan dağını dilediğin gibi boyayabilmen için altı renkli boya şeridi ve 1 adet fırça da bulunmaktadır.

Volkan dağını oluşturmadan ve patlamadan önce kitin içerisinde bulunan kullanma talimatlarını dikkatlice okuyunuz.
 

Yaş Grubu:8+ Yaş