5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Toli Games Bilgin Bursa Zeka Oyunu

Marka :
Ürün Kodu: MP40945
Model tg9328

Bilgin Bursa oyunu ile Ulu Şehir Bursa’yı keşfederken aynı zamanda tarihte de eşsiz bol keyifli bir yolculuğa çıkacaksınız.
 
Bursa’da bir eski cami avlusu,
Küçük şadırvanda şakırdayan su;
Orhan zamanından kalma bir duvar…
Onunla bir yaşta ihtiyar çınar,
Eliyor dört yana sakin bir günü.
Bir rüyadan arta kalmanın hüznü
İçinde gülüyor bana derinden.
Yüzlerce çeşmenin serinliğinden,
Ovanın yeşili göğün mavisi…
 
Ahmet Hamdi Tanpınar’ın dizeleriyle anlattığı tarih ve medeniyet şehri güzel Bursa’mızın geçmişinden bugüne oyunsal bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?
 
Ulu Şehir Bursa’ya değer katacak Bilgin Bursa siz oyun sevenler için tasarlandı.Bilgin Bursa oyunu ile Ulu Şehir Bursa’yı keşfederken aynı zamanda tarihte de eşsiz bir yolculuğa çıkacaksınız. Ahmet Hamdi Tanpınar’ın dizeleriyle anlattığı tarih ve medeniyet şehri güzel Bursa’mızın geçmişinden bugüne oyunsal bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?
 
Binlerce yıl öncesine dayanan tarih birikiminden en lezzetli meyvelerin yetiştiği yeşil ovasına, görkemli Uludağ’ından sahip olduğu erenlere, zamanın her döneminde adından övgüyle bahsettiren Bursa’yı bu oyunda adım adım gezerek, tüm güzellikleriyle karşılaşacaksınız. Keles’ten Orhangazi’ye İnegöl’den Karacabey’e selam götürecek, Orhaneli’de Sadağ Kanyonunu görmek isteyeceksiniz.
 
Heyecanı ve eğlenceyi birlikte yaşayacağınız Bilgin Bursa’da soruyu görün, cevabı önce bulun ve puan değeri kadar ilerleyin. BuKart noktalarında sürpriz sorular sizleri bekliyor olacak!

 

Yaş Grubu:4+ Yaş