5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Silverlit Spy Drone II Quadcopter 2.4G - 4CH Kameralı

Marka :
Ürün Kodu: MP29343
Model SIL/84738
  Tükendi!  

Dünyanın ilk kumandalı helikopterini üreten ve 30 yılı aşkın zamandır oyuncak piyasasında adından sıkça söz ettiren Silverlit, muhteşem oyuncakları ile çocuklar kadar yetişkinleri de kendisine hayran bırakıyor.

Silverlit’in en dikkat çeken oyuncaklarından bir tanesi olan Silverlit Spy Drone II Quadcopter 2.4G - 4CH Kameralı muhteşem özellikleri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

İç mekânlarda kullanıma uygun olarak üretilen minik Quadcopter klima, vantilatör gibi hava sirkülasyonu yapan cihazlarla aynı ortamda kullanılmamalıdır. Aynı zamanda lamba, sallanan avize, obje gibi nesnelerin de ortamda yer almaması önerilir. Quadcopter çalışır durumda iken kesinlikle elle tutulmamalıdır.

Quadcopter ve kumanda, PAIR/SYNC (senkronize) sistemi ile çalışmaktadır.

Uçuş kalkışı yapmak için quadcopterı pürüzsüz bir zemine yerleştirdikten sonra parmak tetiğini hafifçe çekerek hareket etmesini sağlayın. Quadcopterınzı 0.5-1 metreye kadar ‘Throttle (parmak tetiği)’ne basarak yükseltin. Quadcopterın sağa ya da sola yan yatması durumunda rota düzeltme (Yaw Trim Button ‘R’) tuşlarını kullanarak yörüngeyi düzeltin.

Spy Drone II Quadcopter ’ın uçuş hızını arttırmak ve azaltmak için ‘Throttle (Parmak tetiği)’ni kullanın. Düğmeyi yukarı doğru kaldırdığınızda quadcopter hızlanacak aşağı doğru çektiğinizde ise hız azalacaktır. Saat yönünde ya da tersinde bir uçuş gerçekleştirmek için ise ‘Direction Stick(Yönlendirme düğmesi)’ni yavaşça sağa ve sola doğru hareket ettirin. Ayrıca ‘Direction Stick(Yönlendirme düğmesi)’ni yukarıya doğru çekerek ileriye aşağıya doğru çekerek ise geriye doğru sürüş gerçekleştirebilirsiniz.

Akıcı bir uçuş sağlamak için tuşları yavaşça hareket ettirmeniz yeterli olacaktır. Aynı zamanda Quadcopter manuel kullanımda iken kendi etrafında dönebilme özelliğine sahiptir. Tumbling Function Key (Dönen Fonksiyon Düğmesi)’ne basıldığında Quadcopter otomatik olarak kendi etrafında 360 derece dönmeye başlar.

‘Auto take off/landing (Otomatik kalkış/iniş)’ butonuna basıldığında Quadcopter belli bir yüksekliğe kadar kendiliğinde çıkar ve aynı seviyede uçuşuna devam eder. Aynı düğmeye tekrar basılması halinde ise Quadcopter kendiliğinde iniş yapar.

Kumanda üzerinde yer alan ‘Emergency Stop (acil durumlarda durma) butonu ise uçağın 2 saniye içerisinde durmasını sağlar. (Uçuş seviyesi zemin etüt renkleri ve materyallerine göre değişiklik gösterebilir.)

Manuel kullanım için uçak havada iken kumandada yer alan ‘Throttle (parmak tetiği)’ni yavaşça yukarıya çekmeniz gerekir. Uçuş seviyesini daha da yükseltmek için ‘Throttle (Parmak tetiği)’ni yavaşça yukarıya, aşağı seviyeye çekmek içinse aşağıya doğru çekin. Yumuşak bir iniş gerçekleştirebilmek için aşağı doğru inerken ‘Throttle (parmak tetiği)’ni kullanarak hızı kademeli olarak azaltın. Ayrıca yumuşak bir zemine iniş yapmayı tercih edin.

Kuşbakışı fotoğraflar ve mükemmel videolar çekebilmeniz için özel olarak tasarlanmış olan quadcopterın kamerası 640X480 mega piksel çözünürlüğe sahiptir. MQuadcopter ile fotoğraf çekmek için kumanda üzerinde yer alan ‘Fotoğraf çekme’ düğmesine basınız. Fotoğraf çekilirken kırmızı ışık yanıp sönmeye başlayacaktır.

Video çekmek için kumandadaki ‘Video çekme’ butonuna basın ve video kaydı sonlandırmak için aynı düğmeye basın. Kayıt süresinde quadcopterdaki kırmızı ışık yanmaya devam edecektir. Tekrar video ve fotoğraf çekebilmek için hafıza kartında yer alan verilerin uygun bir cihaza aktarılması gerekmektedir (işlemler ürünün içerisinde yer alan kullanma kılavuzunda detaylı biçimde anlatılmıştır).

Uzaktan kumanda 6 AA pil ile çalışmaktadır. Oyun setinin içerisine piller dâhil değildir. Quadcopter şarj ile çalışmaktadır. Şarj etmek için uzaktan kumandanın sağ alt kısmında yer alan şarj aparatını çıkartın ve quadcopterı‘Off’ konumuna alarak, kapağı çıkartın. Şarj aparatını quadcopterdaki şarj soketine yerleştirin ve kumandayı ‘On’ konumuna getirin.

Quadcopter 30-45 dakikalık şarj ile 4-5 dakika kullanılabilmektedir. Quadcopterın içerisinde yer alan yeniden şarj edilebilir piller pakete dâhildir. Kumandadaki güç kaynağı göstergesi yanıp sönmeye başladığında pilleri yenisi ile değiştirin.

Quadcopter 15 cm uzunluğundadır.

Paketin içerisinde birer adet Quadcopter, uzaktan kumanda, Quadcopterın kuyruk kısmı için yedek pervane, pervane değişim aparatı, USB kablo, 4 adet kızak tekerlek ve kullanım kılavuzu yer almaktadır.

Silverlit Spy Drone II Quadcopter 2.4G - 4CH Kameralı 10 yaş ve üzeri kullanımına uygundur.