5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Silverlit Sky Thunderbird U.K. Helikopter Mavi 2.4G - 3CH Gyro

Uzaktan Kumanda
Marka :
Ürün Kodu: MP29372
Model SIL/84752-2
  Tükendi!  

Dünyanın ilk kumandalı helikopterini üreten ve 30 yılı aşkın zamandır oyuncak piyasasında adından sıkça söz ettiren Silverlit, muhteşem oyuncakları ile çocuklar kadar yetişkinleri de kendisine hayran bırakıyor.

Silverlit’in en dikkat çeken oyuncaklarından bir tanesi olan Silverlit Sky Thunderbird U.K. Helikopter Mavi 2.4G - 3CH Gyro muhteşem tasarımı ve hızı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

İç mekânlarda kullanıma uygun olarak üretilen helikopter klima, vantilatör gibi hava sirkülasyonu yapan cihazlarla aynı ortamda kullanılmamalıdır.

Aynı zamanda sallanan avize, obje gibi nesnelerin de ortamda yer almaması önerilir.

Helikopter çalışır durumda iken kesinlikle elle tutulmamalıdır. Helikopter ve kumanda, PAIR/SYNC (senkronize) sistemi ile çalışmaktadır.

Helikopteri zemine yerleştirdikten sonra parmak tetiğini hafifçe çekerek hareket etmesini sağlayınız. Uçuş seviyesini daha da yükseltmek için kumandada yer alan ‘Throttle (Parmak tetiği)’ni yavaşça yukarıya, aşağı seviyeye çekmek içinse aşağıya doğru çekin. İleri ve geri sürüş için ise ‘Direction Stick(Yönlendirme düğmesi)’ni yavaşça aşağı ve yukarı doğru hareket ettirin. Akıcı bir uçuş sağlamak için tuşları yavaşça hareket ettirmeniz yeterli olacaktır.

Rota belirleme tuşları ile helikopteri dilediğiniz şekilde yönlendirin. Saat yönünde dönmesi için yönlendirme tuşunu sağa, saat yönünün aksi içinse sola doğru çeviriniz.

Helikopterin sinyal dışına çıkması durumunda helikopter üzerindeki kırmızı ışık yanıp sönmeye başlar. Bu durumla karşılaştığınızda helikopteri ve kumandayı yeniden kapatıp açmanız gerekecektir.

Uzaktan kumanda 4 AA pil ile çalışmaktadır. Oyun setinin içerisine piller dâhil değildir. Helikopter şarj ile çalışmaktadır. Şarj etmek için uzaktan kumandanın sağ alt kısmında yer alan şarj aparatını çıkartın ve helikopteri ‘Off’ konumuna alarak, kapağı çıkartın. Şarj aparatını helikopterdeki şarj soketine yerleştirin ve kumandayı ‘On’ konumuna getirin. Helikopter 30-45 dakikalık şarj ile 4-5 dakika kullanılabilmektedir. Helikopterin içerisinde yer alan yeniden şarj edilebilir piller pakete dâhildir. Kumandadaki piller yanıp sönmeye başladığında yenileri ile değiştirin.

Helikopter 18 cm uzunluğundadır.

Paketin içerisinde birer adet Helikopter, uzaktan kumanda, helikopterin kuyruk kısmı için yedek pervane, pervane değişim aparatı ve kullanım kılavuzu yer almaktadır.

Silverlit Sky Thunderbird U.K. Helikopter Mavi 2.4G - 3CH Gyro 10 yaş ve üzeri kullanımına uygundur.