img img img
5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Silverlit Alpha Y U.K. Helikopter Mavi 2CH

Marka :
Ürün Kodu: MP29368
Model SIL/84734-3


  Tükendi!  

Dünyanın ilk kumandalı helikopterini üreten ve 30 yılı aşkın zamandır oyuncak piyasasında adından sıkça söz ettiren Silverlit, muhteşem oyuncakları ile çocuklar kadar yetişkinleri de kendisine hayran bırakıyor.

Silverlit’in en dikkat çeken oyuncaklarından bir tanesi olan Silverlit Alpha Y U.K. Helikopter 2CH muhteşem tasarımı ve farklı özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

İç mekânlarda kullanıma uygun olarak üretilen helikopter klima, vantilatör gibi hava sirkülasyonu yapan cihazlarla aynı ortamda kullanılmamalıdır. Aynı zamanda lamba, sallanan avize, obje gibi nesnelerin de ortamda yer almaması önerilir. Helikopter çalışır durumda iken kesinlikle elle tutulmamalıdır. 

Helikopter ve kumanda, PAIR/SYNC (senkronize) sistemi ile çalışmaktadır.

Helikopteri pürüzsüz bir zemine yerleştirdikten sonra parmak tetiğini hafifçe çekerek hareket etmesini sağlayınız. Uçuş seviyesini daha da yükseltmek için kumandada yer alan ‘Throttle (Parmak tetiği)’ni yavaşça yukarıya, aşağı seviyeye çekmek içinse aşağıya doğru çekin. Akıcı bir uçuş sağlamak için tuşları yavaşça hareket ettirmeniz yeterli olacaktır.

Rota belirleme tuşları ile helikopteri dilediğiniz şekilde yönlendirin. Saat yönünde dönmesi için yönlendirme tuşunu sağa, saat yönünün aksi içinse sola doğru çeviriniz. Balans ayarı özelliği bulunan helikopterin kullanım merkezini değiştirmek için ‘Balance Adjuster (balans dengeleyici)’yi birkaç kez iterek hızı dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Kumanda üzerinde yer alan ‘Kolay/Basit Mod’ ve ‘Normal Mod’ düğmeleri ile seçiminizi yapın. Kolay mod, helikopterin stabil ve yavaş (aynı hızda), normal mod ise normal hız ve kontrollü bir uçuş sağlar.

Uzaktan kumanda 4 AA pil ile çalışmaktadır. Oyun setinin içerisine piller dâhil değildir. Helikopter şarj ile çalışmaktadır. Şarj etmek için uzaktan kumandanın sağ alt kısmında yer alan şarj aparatını çıkartın ve helikopteri ‘Off’ konumuna alarak, kapağı çıkartın. Şarj aparatını helikopterdeki şarj soketine yerleştirin ve kumandayı ‘On’ konumuna getirin.

Helikopter 25-40 dakikalık şarj ile 5-6 dakika kullanılabilmektedir. Helikopterin içerisinde yer alan yeniden şarj edilebilir piller pakete dâhildir. Kumandadaki piller yanıp sönmeye başladığında yenileri ile değiştirin.

Helikopter 16 cm uzunluğundadır.

Paketin içerisinde helikopter, uzaktan kumanda ve kullanım kılavuzu yer almaktadır.