PiatnikPiatnik   Piatnik, kart oyunları denince akla ilk gelen dünya çapında tanınmış bir markadır. 1824 yılında Avusturya’da kurulan ilk Piatnik fabrikası bugün hala “kutu ve kart oyuncularının şehri” olarak bilinen Viyana’nın sembolü olarak görülmektedir.

 


Çocuklar İçin Piatnik Ürünleri Nelerdir?

Kutu oyunları ile çocuklar için eğlenceli dolu dakikaların kapılarını aralayan Piatnik ürünleri, sayfamızdaki kategoride sunulur. Oyun süreleri, oyuncu sayıları, önerilen yaş grupları gibi birçok özellikleri değişiklik gösteren kutu oyunlarına ulaşabilirsiniz. Markanın popüler olarak tercih edilen oyunlarından birisi, Kelimeni Bul, Bombadan Kurtul’dur. Çocukları hızlı düşünmeye iten oyun konsepti, kelime dağarcıklarının gelişmesine de yardımcı olur. Mucit Panda olarak sizler için bir araya getirdiğimiz tüm Piatnik ürünlerini sayfamızda sıralayabilirsiniz. Aradığınız oyuncak kriterlerine göre yaş gruplarını ve fiyat aralıklarını filtreleyebilirsiniz. Böylece aradığınız özellikleri aynı oyunda sunan ürünleri hızlı şekilde bulabilirsiniz.
 

Piatnik Akıl Oyunları Hangi Yaş Grubu İçin Uygun?

Markanın kapsamlı kategorisi içerisinde üç, dört, beş, altı, yedi yaş ve üzeri gibi çok çeşitli yaş gruplarındaki çocuklara uygun seçenekler mevcuttur. Beş ve üzeri yaş gruplarındaki çocuklara uygun oyuncaklar daha fazla olmakla birlikte, her çocuğun yaş grubu için ideal seçeneklere ulaşmanız mümkündür. Mucit Panda olarak sizler için hazırladığımız kategorinin sol kenarında bulunan kontrol panelinde yaş gruplarını filtreleyebilirsiniz. Aradığınız yaş grubuna uygun ürünlere ulaşmayı kolaylaştıran bu özellikten faydalanabilirsiniz. Kategorinin tüm oyuncaklarına göz atmak isterseniz önerilen yaş grupları hakkında detaylı bilgileri, ürünlerin kendi sayfalarında bulabilirsiniz.
 

Piatnik Baloncuklar Oyunu Nasıl Oynanır?

Piatnik baloncuklar oyunu, altı ve üzeri yaş gruplarına önerilir. 2- 4 oyuncuyla oynanan Baloncuklar, renkler ve sayıların ayırt edilmesine dayanır. Kırmızı, mavi, sarı ve yeşil renklerindeki sayı küpleri, oyun alanına aynı anda atılır. Her oyuncunun, küplerin üzerine çıkan sayıları, aklından büyükten küçüğe sıralaması gerekir. Oyunun amacı, büyükten küçüğe sıralamayı yansıtan kartı bulmaktır. Çocukları, matematiğin en temel kurallarını kullanmaya iten bir oyun süreci bulunur. Odaklanma becerilerini geliştiren Baloncuklar oyunu, hızlı yorum yapma yeteneklerini de etkiler. Oyunun sonunda, sıralamaları en doğru yapmış olan oyuncu kazanır. Baloncuklar oyun kutusu içerisinden, kırmızı, sarı, yeşil ve mavi olmak üzere dört tane sayı küpü, yirmi dört tane baloncuklar kartı, zarlara yapıştırılan renk etiketleri ve kullanım kılavuzu çıkar.
 

Piatnik Puzzle Çeşitleri Kaç Parça?

Piatnik puzzle parça sayıları, yapbozların tamamlanma sürelerinin değişiklik göstermesine neden olur. Kategorimizde sunulan her yapbozun parça sayısı hakkında bilgilere, ürün özellikleri arasından ulaşabilirsiniz. Farklı parça sayılarına sahip Piatnik yapbozlar arasından seçiminizi yaparken puzzle tamamlanma süresini ve çocukların yaş gruplarını göz önünde bulundurmanız önerilir. Bu iki unsuru hesaba katarak puzzle seçimi yaparsanız çocukların sıkılmadan vakit geçirecekleri oyuncaklara ulaşabilirsiniz.
 

Piatnik Zeka Oyunları Neden Alınmalı?

Her oyun kutusunda çocukların farklı yeteneklerini etkileyen içeriklerin bulunduğu Piatnik ürünleri vardır. Markanın zeka oyunları, çocukların dikkatlerini geliştirir, el- göz koordinasyonlarını artırır, yepyeni kavramlarla tanışmalarını sağlar. Çocukların boş zamanlarını kaliteli ve eğlenceli aktivitelerle geçirmelerini sağlayan zeka oyunları, harika bir hediye niteliğindedir.