img img img
5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Dikkat Lütfen! 6-7 Yaş Tematik Dikkat Geliştirme Seti

Ürün Kodu: MP33209
Model 9786058002890
Tüm Kitaplarda 2'ncisi %20 İndirimli!

Yazar: Dikkat Lütfen! Proje Ekibi
Çizer: Tuğçe KARABURÇAK
Sayfa Sayısı: 15 Kitap, 632 Sayfa, 538 Çıkartma
Ebat: 21 x 30 cm
Kâğıt: 80 g 1. Hamur
Kapak (Cilt Bilgisi) : Özel Çanta
 
“DİKKAT LÜTFEN! TEMATİK DİKKAT GELİŞTİRME SETİ”mizi, dikkat becerilerini arttırmak ve dikkat eksikliğinin etkilerini azaltmak için çok yönlü ve tematik bir şekilde alanında uzman kişiler olarak hazırladık. 
 
Tematik ve çok yönlü olmasının altını çiziyoruz. Bunun sebebi, dikkatin yalnızca masa başına geçince, derste ya da ödev yaparken olması gereken odaklanma becerisiymiş gibi algılanması, genelde görsel becerilere yönelik aktivitelerin, çocuklara yine onları masa başında tutarak sunulmasıydı. Biz ise seçtiğimiz temalarla dikkati masanın biraz dışına, eğlencenin ve hareketin merkezine, hayatın tam da içine taşıdık. Çünkü dikkat; evin içinde çoraplarını dizmekten, doğada duyduğumuz seslere; müzede rehberin yönlendirmelerinden, pazarda burnumuza gelen kokuları ayırt etmeye kadar her alanda hayatımızda. Tüm duyular ve gelişim alanları ile ilgili bu bilişsel süreci destekleyecek bir içerikle karşınızdayız. 
 
Öncelikle sizi, set içindeki her bir detayın niçin bu sete dahil olduğunu anlattığımız SET BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI karşılayacak. Bu kitapçık set içeriğini anlatırken, seti en etkili nasıl kullanabileceğiniz konusunda da sizlere yol gösterecek. EBEVEYN EL KİTABI ile dikkat, dikkat eksikliği ve onunla başa çıkma konusunda çocuklara daha fazla yardımcı olabilmeniz için bilgilendirmeyi, sık sorulan sorulara cevap vermeyi önceledik. Psikososyal, duygusal ve bilişsel gelişime katkı sağlayacak yapılandırılmış bir GÜNLÜK ile çocukların özdenetim, planlama ve organizasyon becerilerinin de üstünde durduk. 
 
Öykülerin iyileştirici etkisini kullanarak terapötik açıdan desteklenmiş HİKÂYE KİTAPLARI ile çocukların kimliklerini dikkat eksikliğinin problematik yönünden ayırmayı, onların sahip oldukları eşsiz ve farklı özellikler ile zenginleştirilmiş kimlik özelliklerini öne çıkarmayı hedefledik. AKTİVİTE KİTAPÇIKLARI içerisindeki etkinliklerle dikkat becerilerini bireysel olarak geliştirmelerini hedeflerken aynı zamanda aile etkinlikleriyle sosyal gelişimlerini desteklemeyi ve birlikteliğin keyfine varmalarını önemsedik. İşitsel, matematiksel ve kinestetik dikkat aktiviteleri ekleyerek bu seti hem özgün hem de daha zengin hâle getirdik.
 
Ve son olarak kodlama, bilinçli farkındalık ve yoga temelli fiziksel hareketlere dayanan MONE VE EJDERHALARI isimli kodlama ve fiziksel aktivite oyunuyla bu seti taçlandırdık. Çocukların sosyal, fiziksel ve bilişsel gelişimlerini, yürütücü işlevleri olan karar verme, problem çözme, strateji oluşturma becerilerini destekleyen macera dolu bu masa oyununun çocuklarla buluşması için çok kısa bir süreye ihtiyacımız olduğunu belirtmek isteriz.
 
“DİKKAT LÜTFEN!” İçeriğine dikkatimizi, enerjimizi, heyecanımızı, bilgi birikimimizi ve hayallerimizi sığdırdığımız setimiz “Dikkat Lütfen!” artık sizlerle.
 
Proje Ekibi;
Uzman Psikolojik Danışman Hatice Gürsoy
Uzman Klinik Psikolog Merve Koca
Psikolog Hatice Kübra Bektaş
Uzman Gelişim Psikoloğu Büşra Yazıcı
Uzman Gelişim Psikoloğu Ebra Elsharnouby
 
Proje Danışmanları;
Doç. Dr. Müge Yüksel
Dr. Gülten Ünal
Sevil Avcı

 

Yaş Grubu:6+ Yaş