Lego 31313 Mindstorms EV3

Ürün Kodu : MP27627
Model LMX31313

 Listeme Ekle

Bu üründe 24,30 puan kazanacaksınız!

Geleceğin Lego ürünü Mindstorms, hayal ettiğiniz Robotu yapmanıza ve geliştirmenize olanak sağlıyor.

Lego Mindstorms sayesinde artık Robotlar görebiliyor, duyabiliyor, hissedebiliyor ve hareket ediyor!

Lego Mindstormslar EV3 sayesinde Lego tasarımlarınızı size her komutu izleyen canlı robotlar haline getirebilirsiniz.

Motorlar, sensörler, programlanabilir tuğla (brick), 550 + LEGO Technic elemanları, uzaktan kumanda , 5 özel robot karakteri de dahil olmak üzere, hatta hayal ettiğiniz çılgın robotları yaratmak ve kumanda etmek için yeni MINDSTORMS EV3 seti ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

Akıllı cihaz üzerinden robotunuzu kumanda edebilmek için 3D montaj talimatları ve uygulamayı indirin. Ardından programlanabilir tuğla(brick) veya akıllı cihazınızı kullanarak robotların sezgisel yazılımı üzerinden yürüme, konuşma, taşıma ve diğer istediklerinizi yaptırmak üzere robotlarınızı programlayın ve kumanda edin.

Lego Mindstorms robotları eğitici oyuncak sınıfında olmalarından dolayı, yurtdışında bir çok okulda yıllardır çocukların eğitimi için kullanılıyor. Ülkemizde son yıllarda bu setler bazı okullar tarafından eğitim amacıyla kullanılıyor. Üstelik hem ülkemizde, hem de Amerika da NASA ve devlet kurumlarında bazı yarışmalar da düzenleniyor.

Lego setleri tasarlamaya ve buluş yapmaya oldukça uygun. Lego Mindstorms için yazılmış pek çok kitap bulunur. Bu kitaplarda pek çok yeni modelin yapımı ve hatta LEGO brick(tuğla)nın nasıl hackleneceği bile anlatılıyor. Lego Mindstorms setleri içeriğinde kendi programlama yazılımları bulunur, ayrıca Java, C++, C, Ada gibi bilgisayara dilleriyle de geliştirilmeye oldukça açıktır.

Lego Minstorms EV3’ de ARM9 robotik işlemci ve 16 mb flash hafızası SD kart ile genişletilebiliyor. Ayrıca IOS, Android ve Linux uyumlu cihazlarla da çalışıyor. Bluetooth 2.1, USB 2.0 ve Wi-Fi bağlantısı var. (Tuğla)Brick’ te ayrıca yine bir dot matrix ekran ve hoparlör mevcut. 

Diğer donanımlarını da şöyle sıralayabiliriz; 3 interaktif servo motor, 2 dokunmatik sensör, kızılötesi arayıcı sensör ve renk sensörü.

Bu yeni modelde ultrasonik sensör yerine kızılötesi sensör kullanılmasının nedeni, bu sensör hem hareket algılayabiliyor hem de uzaklık ölçebiliyor. Ayrıca kızılötesi bir kumandayla robotlar yaklaşık 2 metreden kontrol edilebiliyor. Bu modelde isterseniz dördüncü bir servo motor da ekleyebiliyorsunuz. 

Bilindiği gibi Lego Mindstorm NXT’ lerde tek bir brick sadece 3 servoyu desteklemekteydi. Lego Mindstorm EV3 setinden 594 Lego Technic parçası çıkıyor. Bu da 5 ayrı model yapmanıza olanak sağlıyor.

Lego Minstorms EV3’de yine diğer versiyonlarında olduğu gibi, herkesin robot yapmasına imkan veren kolay görsel bir program mevcut.

Lego, bu setteki robotun yapım süresinin 20 dakika olduğunu iddia ediyor.

Lego, EV3’ ü yaparken 800’ den fazla öğretmenle görüşerek çocuklara en eğitici oyuncağı yapmayı planlamış. Bununla beraber Lego Mindstorm EV3 oldukça hızlı ve kesin çalışıyor. Mesela bir hedefe çevirdiğinizde onu nerdeyse hiç ıskalamıyor. 

Lego Mindstorm EV3 ile yapılabilen robotlar TRACK3R, R3PTAR, SPIK3R, EV3RSTORM ve GRIPP3R

Parça Sayısı :601

 


Bu Ürünü Satın Alanların Tercih Ettiği Diğer Ürünler


ÇOK SATANLAR

Yorum Yıldızları(7)

Foxmind Equilibrio

Koordinasyon ve Denge

Yorum Yıldızları(35)

Clementoni Coding Lab - Super DOC

Eğitici Konuşan Robot

599,99 TL 399,99 TL 33%
Yorum Yıldızları(2)

Clementoni Coding Lab - COKO

Eğitici Timsah Robot

399,99 TL 239,99 TL 40%
Yorum Yıldızları(1)
Yorum Yıldızları(12)

Clementoni Coding Lab - BUBBLE

Eğitici Tasarım Robotu

399,99 TL 319,99 TL 20%
Yorum Yıldızları(1)

Twin Kodlama Seti

549,00 TL 232,50 TL 57%
Yorum Yıldızları(3)
Yorum Yıldızları(3)
Yorum Yıldızları(3)

Twin Robotik Sanat Seti

365,00 TL 149,50 TL 59%
Yorum Yıldızları(4)