Okul Öncesi Preschool Etkinlik Kitabı 10'lu Set

Ürün Kodu : MP28560
Model 9786059551502

 Listeme Ekle

Bu üründe 1,64 TL değerinde puan kazanacaksınız!

Yaş Aralığı: 3-6 yaş
Kitap Sayısı: 10 kitap
 
Set İçeriği:
1. Sayılar
2. Çizgi Çalışması
3. Zeka ve Dikkat Geliştirme Eğitimi
4. Basit Matematik
5. Kavramlar
6. Sesli Harfler
7. Renkler
8. Şekiller
9. Sıralama
10. İlişkilendirme ve Sınıflandırma
 
Öğrenmenin Tam Zamanı!
Bu kitap, çocuğunuzun okul öncesinde başarılı olmasına ve özgüven hissetmesine katkı sağlayacak etkinlikler içermektedir. Renkli resimler, ilgi çekici oyunlar ve bulmacalar ile çocuğunuz eğlenirken matematik, sayılar, şekiller, renkler gibi temel okul bilgileri ile saatlerce vakit geçirecek. Bu kitaptaki çoğu etkinliği yapmak için basit öneriler ile çocu- ğunuza yardım etmede önemli bir rol oynayabilirsiniz.
 
Doğru zamanı tercih ediniz.
Kitapta bir etkinliği yaptırırken çocuğunuzun yeterinde doymuş ve dinlenmiş olduğu zamanları tercih ediniz. Eğer çocuk yorgun ve huysuz ise dikkatini toplaması çok daha zor olacaktır. Yeni etkinliklere sabah vakti başlamaya çalışın, yemekten sonra ya da uyku sonrası da ideal vakit olacaktır.
 
Çocuğunuzun önce başlamasına izin veriniz.
Bu kitapta başlangıç ya da bitiş diye bir kavram yok. Bu yüzden çocuğunuzun en çok ilgilendiği bölüm ile başlamasına izin veriniz. Eğer devam etme isteği varsa, teşvik ediniz. Fakat bir etkinliği tamamen bitirmesi için ısrar etmeyiniz.
 
Örnek teşkil ediniz.
Çocuğunuz etkinliğini yaparken siz de kendinize ait bir iş yapmaya oturarak ona çalışmanın değerini gösteriniz. Bu yolla çocuğunuz ihtiyaç hissettiğinde ona rehber- lik edebilirsiniz.
 
Çocuğunuzun başarısını övünüz.
Çocuğunuz bir etkinliği tamamladığında, onun çabasını hemen onaylayınız. Sizin heyecanınız onu teşvik edecek ve çocuğunuz etkinlikleri yapmada daha hevesli davranacaktır.
 
Takım çalışmasını ve işbirlikçiliği öğretiniz.
Eğer çocuğunuzun bir etkinliği tamamlamada zorluk çektiğini görürseniz, takım şeklinde beraber çalışmayı öneriniz. Mesela, objeleri bulmada zorluk yaşarsa bir diğer objeye geçmesini öneriniz. Ona ipuçları verebilirsiniz fakat asla cevabı söylemeyiniz.

 

Yaş Grubu:3+ Yaş


Bu Ürünü Satın Alanların Tercih Ettiği Diğer Ürünler


ÇOK SATANLAR