Yürüteç ve Emekleme Araçları


Emekleme Oyuncakları Ne Zaman Kullanılır?

Emekleme oyuncakları çocukların ayağa kalkmaya başladıkları dönemde kullanılmalıdır. Yaklaşık 8.ayda çocukların emeklemeye başlaması beklenir. Her çocuk farklı olduğundan bu dönem 6 ay veya 10 ay olabilir. Çocuğunuzun emeklerken dengesini korumasına ve kolayca ayağa kalkıp yürümesine destek olacak oyuncaklardır. Bu sayede çocuklarda yürüme kaslarının gelişimini ve dengenin korunmasını daha kolay öğrenirler.
 

Emeklemeye Yardımcı Oyuncaklar Nelerdir?

Emeklemeye yardımcı oyuncaklar birçok farklı model bulundurur. Fisher Price eğitici köpekçik yürüteç gibi kapsamlı modellerden Kanz yürüyüş arkadaşı gibi daha sade modellere dek birçok seçeneği sitemizde bulabilirsiniz. Oyun oynama imkanı sunan detaylı modeller sayesinde çocuğunuz yürüme arkadaşı ile keyifli zaman geçirebilir. İlgisini çekecek detaylar ve eğlenceli bir oyun deneyimi ile çocuğunuzun yürüme sürecini eğlenerek geçirmesini sağlayabilirsiniz. Yürüme arkadaşı olarak da bilinen bu oyuncaklar çocukların denge, koordinasyon ve motor becerilerine uygun olarak tasarlanmıştır.
 

Hangi Bebek Emekleme Aparatı Alınmalı?

Bebeğinizin boy ve kilo gelişimine göre doğru bebek emekleme aparatı seçmek önemlidir. Yürüteç, örümcek, yürüyüş arkadaşı, 3 tekerli bisiklet, tekerlek ve çek çek gibi farklı seçenekleri çocuğunuza göre değerlendirebilirsiniz. Classic World ahşap çek çek gibi eğlenceli modeller hem yürüme sürecinde hem de sonrasında tercih edilebilir. Tren, fil, yılan, balık ve timsah gibi farklı hayvanların olduğu oyuncaklar ile çocuğunuzun eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Yürüme döneminde çocuğunuzun eğlenerek adım atması için siz de hemen sipariş etmeyi unutmayın.
 

Bebeklere Emekleme Arkadaşı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Emekleme arkadaşı alırken dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Bu süreçte çocuklar düşme ve denge kaybı gibi ufak kazalara meyilli olur. Çocuklar için güvenli malzemeden üretilen oyuncaklar bu kazalarda yaralanmaları minimalize edecektir. Aynı zamanda çocuğunuzun boy ve kilosu için uygun araçlar tercih etmelisiniz. Clementoni baby ilk adım yürüteci gibi araçlar 12 ay ve üzeri kullanım için de uygundur. Oyuncakları tercih ederken çocukların hangi gelişim evresine göre olduğuna dikkat etmek de önemlidir. Boy, kilo, gelişim evresi ve çocuğunuzun ihtiyaçlarına göre en uygun aracı sitemizden sipariş edebilirsiniz.
 

Bebekler için Yürüme Arkadaşı Kullanmak Neden Önemli?

Bebekler için yürüme emekleme arkadaşı kullanmak çocuğa bu süreçte destek olmak için önemlidir. Evin içerisinde çocuğunuzun kendi başına yürüyebilmesi özgüvenini de destekleyecektir. Aynı zamanda çocuklar için oyuncak olan bu ürünler sıkıldığında oyun oynayabilmesini sağlar. Italtrike La Cosa-Bin/Sür- Timsah gibi modeller çocuğunuzun adım atma becerisini destekler. Büyük kas gruplarının gelişmesi ve desteklenmesi için bebek bisikleti de tercih edebilirsiniz. Melissa and Doug çek çek zıp zıp kurbağa, Tomy Müzikli Akordeon Marley gibi oyuncaklar çocukların emekleme sürecinde eğlenerek öğrenmesine destek olur. Oyun oynarken emekleme ve yürüme çalışmaları yapabilecekleri bu oyuncaklar ile keyifli bir dönem geçirebilirsiniz.