İçerik Detay
Daha Fazla Gör Daha Az Gör
0-3 Ay Oyuncakları Nelerdir?
0 3 ay oyuncakları çocukların dünyayı keşfettikleri bu özel dönem için hazırlanmış oyuncaklardır. Bu dönemde çocukların motor gelişimleri tam olarak oturmadığından kavraması kolay, yumuşak, rahatlatıcı sesler çıkaran oyuncaklar tercih etmek daha doğru bir tercih olacaktır. Peluş oyuncaklar, çıngıraklı oyuncaklar ve 1 aylık bebek oyuncakları seçenekleri çocuğunuz için idealdir.
 
1 Aylık Bebek Ne İle Oynar?
1 aylık bebek için oyuncak seçimi çocuğunuzun gelişimine paralel olması için önemlidir. Yumuşak ve renkli oyuncaklar bu dönemde çocukların ilgisini çekecektir. Ses çıkaran çıngıraklı ve zilli oyuncaklar çocukların ilgisini çekecektir. 0 3 ay oyuncak seçiminde çocukların dikkatini çekecek renk, ses ve tasarımda oyuncaklar tercih etmeniz onların sizinle iletişimini de destekleyecektir. Çocuğunuzla beraber bu tatlı oyuncaklarla oynayarak eğlenmesini ve motor becerilerinin desteklenmesini sağlayabilirsiniz.
 
2 Aylık Bebek Hangi Oyuncaklarla Oynar?
2 aylık bebek için oyuncak seçerken çocuğunuzun gelişimini de göz önünde bulundurmak önemlidir. Sıklıkla beslenme ve uyku arasında zaman geçirdikleri bu dönemde çocukları eğlendirmek için renkli ve müzikli peluş oyuncakları tercih edebilirsiniz. Bu dönemde çocukların zeka gelişimini de desteklemek için 2 aylık bebek için eğitici oyuncaklar da tercih edebilirsiniz. Bebek uyarım kartları bu anlamda sizin için yardımcı olabilecek seçeneklerdendir. Bebeğin sakinleşmesi, dikkatini yoğunlaştırması ve merakını pekiştirmesi için bu tip oyun kartlarını tercih edebilirsiniz. Doğumdan itibaren çocuğunuzla beraber zaman geçirebileceğiniz bu oyuncaklarla onların dünyayı algılamasına da destek olabilirsiniz.
 
3 Aylık Bebek Hangi Oyuncaklarla Oynar?
3 aylık bebek oyuncakları çocukların ilgisini çekecek tasarımlar ile hazırlanmıştır. Bu dönemde çocuklar ailelerini ve dünyayı keşfederler. Oturmayı ve yürümeyi adım adım öğrendikleri dönemler yaklaşırken onların dünyasını renklendirecek oyuncaklar alabilirsiniz. Kendilerine zarar vermeyecekleri yumuşak ve dikkat çekecek oyuncaklar tercih edebilirsiniz. 3 aylık bebek için oyuncak seçiminde ilerleyen gelişim dönemlerine de uyum sağlayacak oyuncaklar tercih etmek çocuğunuz için de daha iyi bir seçenek olacaktır. Diş kaşıyıcılı ve çıngıraklı oyuncaklar 0-1 yaş döneminde tercih edebileceğiniz kapsamlı seçeneklerden bir tanesidir. Hayvan şeklindeki bu oyuncaklar çocukların cildi için özel olarak hazırlanmıştır.