img
5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Briko - Kar Tanesi

Scamper ile
Keşfet, Üret, Dönüştür!
Ürün Kodu: MP36656
Model 152.A.BRK.01.001
100,00 TL
24 Saatte Kargoda
Tükenmek Üzere

Kar Tanesi Hepi sabah erkenden uyandı. Briko'yu uyandırmamak için parmak uçlarında yürüyerek mutfağa gitti. Masanın üzerinde kırmızı bir sepet vardı.
İçinde de en sevdiği yiyecek, havuç! Büyük bir zevkle havucu kaptı ve salona doğru ilerlemeye başladı.
Kıtır... Kıtır... 
Birkaç adım sonra pencere kenarındaki yumuşacık mavi koltuğa yerleşti ve o da ne!
 
ÖNSÖZ
Türkiye'nin ilk uluslararası çizgi animasyon dizisi Briko, hem çocuklara hem de ailelere çevresel farkındalık kazandırmaya devam ediyor.
Briko ile minikler, her gün kullandıkları nesnelere bambaşka bir gözle bakmayı öğreniyor.
Çevresel farkındalık kazanarak üretken düşünme becerileri geliştiriyorlar.
 
Fauna Entertainment'ın yapımcısı olduğu ve iki sene boyunca Türkiye, Hindistan ve İspanya'da hazırlanan çizgi dizi, şimdi birbirinden güzel maceralarla dolu on kitaplık etkinlik serisi ile sizlerle.
Sevimli kahramanların üretken oyunları, minik okurlarımıza pek çok kazanım sağlıyor. Gezegenimizin geleceği ve sürdürebilirlik için merak duygusu ve büyük farklar oluşturabilecekleri küçük jestler, bunlardan sadece birkaçı.
 
Alanda yapılan araştırmalar neticesinde, SCAMPER tekniğiyle yapılan bu faaliyetler sonucunda, çocukların çevre bilincinin arttığı gözlemlenmiş, üretken ve problem çözme becerilerinin geliştiği kanıtlanmıştır. Miniklerin, fikirlerini not ederek somutlaştırması büyük önem taşımaktadır.
Kitaplarımızın her birinde, Aktivite bölümlerine geniş yer verilmiştir.
Çocukların düşüncelerine ortak olabilmek için samimi bir dil kullanılmaya dikkat edilmiş, Briko ve Hepi karakterleri ile özdeşim kurmaları sağlanmıştır.

 

Yaş Grubu:5+ Yaş