Clementoni Oyna ve Öğren DOC Robot - Eğitici Konuşan Robot

Kodlamaya Başlangıç Seti
Ürün Kodu : MP27401
Model 64309

 Listeme Ekle

Bu üründe 3,75 TL değerinde puan kazanacaksınız!

DOC, çocuğunuza öğrenme süresince eşlik eder:
• Mantıksal düşünme ve problem çözme yeteneklerinin gelişimine yardımcı olur. Harfleri, sayıları, renkleri ve hayvan adlarını öğretir.
• Programlama komutları ile oynarken, çocuğunuz robotlar hakkındaki birçok bilgiye sahip olur.
• DOC, çocukları Eğitici Robot Bilimine eğlenceli ve yaratıcı bir şekilde yaklaştıran ilk oyundur.
• Robot, komut verildiği şekilde hareket etmek için programalanabilir veya oyun kartları üzerindeki önceden programlanmış rotaları takip edebilir.
• Çocukların mantık gelişimi ve problem çözme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur.
• "Smart" oyun modunda kullanıldığında; robot, oyun yüzeyindeki pozisyonunu algılar ve çocuklara oyunun bir sonraki hamleleri hakkında önerilerde bulunur.
 
STEM projesi dahilinde geliştirilen DOC, programlama ile ilgili temel kavramları kolay ve sezgisel bir şekilde tanıtan eğlenceli ve eğitici, TÜRKÇE konuşan bir robottur.
 
Çocuğunuz, sayma alıştırmaları yaparak ve DOC’u oyun alanı üzerindeki ceşitli görevleri yerine getirmek için nasıl hareket ettireceğine karar vererek; mantıksal düşünme süreçlerini eğitmesi ve uzamsal zekasını geliştirmesi planlanarak tasarlanmış ve üretilmiştir.
 
DOC, teoriden çok doğrudan deneyime dayalı bir şekilde, giderek daha karmaşık hale gelen oyun modlarındaki denemelerden faydalanarak gerçek Bilişim Programlama konusuna eğlenceli ve pratik bir yaklaşım getirir.
 
DOC’un bir hareket dizisini izleyerek hareket etmesini sağlamak için tek gereken başının üzerindeki düğmeye basmaktır. Rakamların soyut bir kavram olarak değil gerçekliği yorumlamak ve gerçeklikle somut bir şekilde etkileşim kurmak için bir araç olarak görüldüğü yenilikçi bir yönteme sahiptir.
 
Ödüller: 34th Toy Grand Prix of 2017 
 
Yaş Grubu: 5+ Yaş

 


Bu Ürünü Satın Alanların Tercih Ettiği Diğer Ürünler


ÇOK SATANLAR