The Blockchain Game For Creative Kids

Blok Zincir Oyunu
Ürün Kodu : MP32683
Model 8682257133742

 Listeme Ekle

Bu üründe 1,35 puan kazanacaksınız!

Blok Zincir (Blockchain) Oyunu, evde blok zincir (blockchain) öğrenmenin yollarını arayan okul öncesi çocuklar ve ebeveynler için tasarlanmıştır.
5 farklı disiplini temsil eden Woppy karakterlerine ek olarak oyundaki çocuğu betimleyen Brainkid karakterinin gezegenleri; eğlenceli resimlerle görselleştirilerek; farklı bilgi dallarını simgelemektedir.
 
Woppy karakterlerinin yaşadığı bu gezegenler, Wopparium Blockchain ağını kullanarak Matematik karakterimiz olan Rigel yardımıyla bilgi paylaşacaklar. Çocuklar oynarken blok zincir (blockchain) mantığını kavrayacak ve görselleştirecek; bu gezegenler arasında bir ağ oluşturacak ve bu ağ üzerinden çeşitli bilgi bloklarını temsil eden "rengarenk küpleri” her karakterin dünyasına yerleştirmeye çalışacaklardır. 
 
Woppy karakterler aracılığıyla geleceğin teknoloji trendlerini basit oyunlar aracılığıyla ailelere ve çocuklara göstermeyi amaçlamaktadır. Temelinde Fen-Teknoloji-Mühendislik-Sanat ve Matematik disiplinleri bulunan Woppy STEM tabanlı Oyun Müfredatı uzmanlar tarafından denetlenmekte ve erken çocukluk dönemine özel olarak geliştirilmektedir.
 
Farklı 5 disiplini(STEAM) karakterler aracılığıyla çocuğa ulaştırmak istemesi, çocukların küçük yaştan bu beş disiplin ile basit şekilde tanışmalarını sağlamak ve ailelere çocukları konusunda gelecek yaşamlarına dair yol gösterebilmektir.
 
Woppy’nin ayrıca fiziksel oyun geliştirme laboratuvarı bulunmakta ve tüm oyunları kendi geliştirmiş olduğu 4C modeline uygun olarak geliştirmektedir.
 
HİKAYE
Rigel Matematik Karakterimiz, tüm Woppy karakterlerinin ve çocukların sahip oldukları bilgileri diğerlerine dağıtmak için süper güce sahiptir, böylece hepsi diğerlerinin dünya ve gezegenler hakkında ne bildiğini öğrenebilir.
 
MOTİVASYON
Karakterlerimizin (farklı renkli küplerle temsil edilen) sağladığı tüm bilgileri Wopparium Blok Zincir (Blockchain) gezegeninde herkese ulaştırmak.
 
OYUN KARAKTERİ
RIGEL: Matematik Karakteri, çocuklara matematiksel problemler hakkında yardımcı olacaktır. Misyonu; matematiğin arkasında saklı sonsuzluğu kavramamıza yardımcı olacak en büyük keşif olan ‘’eğitimin sonu yok’’ kavramını benimsetmektir.
 
NASIL OYNANIR?
1. Adım: Karakterlerin gezegenleri yollarla birbirine bağlanarak Wopparium Blockchain Ağı kurulur.
2. Adım: Karakterler renklerine göre gezegenlerine yerleştirilir. 36 küp, renklerine göre 6’lı gruplar halinde ayrılır ve sahip oldukları renk ile eşleşen gezegen üzerine yerleştirilir. 
3. Adım: Çocuk zarı atar.  Karakter zarı hangi renk küplerin taşınması gerektiğini gösterir.  Çocuk bu küpleri yolların üzerinden sürükleyerek tüm gezegenlerin üstünde bulunan 6 renkli alanlarda doğru yerlere yerleştirir.
4. Adım: Çocuk tüm küpler yerlerine ulaşana kadar zar atmaya devam eder. Blockchain mantığında olduğu gibi kural ağda bulunan herkesin birbiriyle aynı bilgiye sahip olmasıdır.
 
KUTU İÇERİĞİ
-6 karakter
-6 gezegen kartı 
-Gezegenleri birbirine bağlayan yollar
-36 Renk Küpleri 
-1 zar
-Kumaş kese

 

Yaş Grubu:3+ Yaş


Bu Ürünü Satın Alanların Tercih Ettiği Diğer Ürünler


ÇOK SATANLAR

Yorum Yıldızları(7)

Clementoni Coding Lab - Super DOC

Eğitici Konuşan Robot

699,99 TL 499,99 TL 28%
Yorum Yıldızları(3)
Yorum Yıldızları(12)

Geomag Magicube 24 Parça

Dev Manyetik Küpler

389,90 TL 350,91 TL 10%

Geomag Magicube Karakterler 9 Parça

Dev Manyetik Küpler

239,90 TL 215,91 TL 10%
Yorum Yıldızları(3)

Octagon Studio Animal 4D+

Artırılmış/Sanal Gerçeklik

69,90 TL 49,90 TL 28%
Yorum Yıldızları(18)

Octagon Studio Dinosaur 4D+

Artırılmış/Sanal Gerçeklik

69,90 TL 49,90 TL 28%
Yorum Yıldızları(15)

Geomag Magicube Hayvanlar

Dev Manyetik Küpler

119,90 TL 107,91 TL 10%

Gigamic Katamino Aile

Mantık Bulmacası
Sepette %10 İndirimli

480,00 TL 368,00 TL 23%
Yorum Yıldızları(17)