Bilmece ve Bulmaca KitaplarıZekanı Test Edecek 201 Bulmaca

25%
128,00 TL 96,00 TL
25%
128,00 TL 96,00 TL
25%
136,00 TL 102,00 TL
15%
250,00 TL 212,50 TL
20%
299,90 TL 239,92 TL
Ürün Tükendi
Ürün Tükendi
Ürün Tükendi


Çocuk Bulmaca Kitabı Önerileri Neler?

En az bir kas gurubu kadar çalıştırılması v gereken beynin en önemli fonksiyonlarından biri kişiye çeşitli kararlar aldırması ve çıkarımlar oluşturmasıdır. Tüm bu olaylar sırasında da mantık yürütmek gerekir. Mantık yürütmenin en eğlenceli yollarından biri ise tabi ki çocuklar için bilmece bulmaca kitapları çeşitleridir! İçeriğinde yer alan şaşırtıcı sorular, karmaşık labirentler, en eğlenceli hikayeler ve dikkat ölçen eşleştirmelerle çocuk bulmaca kitabı çeşitleri favoriler arasında yer alır. Bilmece kitapları tercihi sırasında ise dikkat alacağınız bazı çocuk bulmaca kitabı önerileri şunlardır; • Çalıştır Saksıyı • Zeka Geliştirici Bilmeceler – Özer Şenödeyici • Galt Wordsearch Pad • 365 Bulmaca ve Akıl Oyunu • Şaşırtıcı Macera Puzzle 2'li Set
 

Çocuklar için Bilmece Bulmaca Kitapları Nereden Alınmalı?

Birbirinden kıvrak sorularla ve dikkat ölçen etkinliklerle oluşturulan bilmece kitapları güvenilir alışverişin adresi Mucit Panda üzerinden alınabilmektedir. Çocuğunuzla birlikte geçirmek isteyeceğiniz öğretici vakitleri en eğlenceli halleriyle taçlandıran zeka bilmecesi ve eğitici bilmeceler kitapları için hemen şimdi bilmece bulmaca kategorisini keşfetmeye başlayın!
 

Çocuk Bilmeceleri için En İyi Kitap Hangisi?

Çocuklar için bilmece bulmaca kitapları kategorisinin en iyi seçkileri çocukların ilgisini büyük oranda çekmeyi başararak içeriğindeki zeka bilmecesi çözümlerini çocuğa bir müfettiş gibi aratmaktadır. Bu görevlendirmeyle adeta bir gizem peşine düşen çocuklar kuruduğu bu hayal dünyasında yoğun olarak etkin düşünce gerçekleştirir ve odak sürelerini uzatırlar. İşte sizler için en iyi çocuk bulmaca kitabı listesi! • Çalıştır Saksıyı – Sherlock Holmes Gibi Düşün • Galt Playbook • Galt Dot to Dot Pad • Çocuklar İçin Çözümlü Sudoku
 

Eğitici Bilmeceler için Hangi Kitaplar Alınmalı?

Eğitici bilmeceler için bir kitap tercihi yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken kitabın istenilen yaş aralığına uygun tasarlanmış olmasıdır. Böylece çocuk kitap içerisinde yer alan zeka bilmecesi çeşitlerini cevaplarken etkin düşünme sistemi kurabilecek ve cevaplama esnasında özgüven edinecektir. Diğer yandan tercih edilecek çocuk bulmaca kitabı çeşidinin eğlenceli resimlerle ve en gizemli hikayelerle harmanlandığına da dikkat edilmelidir. Aksi takdirde seçilen bilmece kitapları çocuğun odak süresini azaltacak ve ilgi göstermemesine sebep olacaktır.
 

Zeka Bilmecesi Kitapları Ne İşe Yarar?

Özellikle okul öncesi ve okul çağındaki çocuklar için tercih edilebilecek çocuk bilmeceleri içeriğindeki şiirsel dil özellikleri ve muzip tavrıyla çocukların eğlenirken öğrenmesine yardımcı olur. Çocukların geleneksel değerlerle tanışmasına yardımcı olan eğitici bilmeceler bulunduğu gibi güncel konulara ve teknolojik gelişmelere yer veren bilmece bulmaca kitapları da bulunmaktadır. Bu sayede çocuğun okuduğunu ve dinlediğini anlama, iletişim kurma, analitik düşünme, problem çözme becerileri geliştirilecektir. Aynı zamanda farklı etkinliklerin sonucu olarak çocuğun ince motor becerileri gelişecek ve okul hayatındaki başarı durumuna da destek olunabilecektir.